Tęczowa flaga nad Ursynowem

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plFlaga obok ratusza Ursynowa

Nad ratuszem Ursynowa po raz drugi w historii powiewa tęczowa flaga. Międzynarodowy symbol ruchu gejowskiego został wciągnięty na maszt przez samego burmistrza, który zainaugurował w ten sposób "Tydzień Równości" na Ursynowie.

- Zależy nam, aby Ursynów dawał przykład jak być miejscem nowoczesnym i otwartym, miejscem gdzie każdy bez względu na wiek, płeć, wyznanie, kolor skóry, orientacje seksualną czy niepełnosprawność będzie czuł się godnie – mówił o idei "Tygodnia Równości" burmistrz Ursynowa Piotr Guział przed pierwszą edycją tej imprezy.

Zaciągnięta w sobotę flaga zainicjowała drugą edycję "Tygodnia Równości". W programie znalazły się pokazy filmów, spotkania z przedstawicielami mniejszości, debaty na temat niepełnosprawności, czy pokaz stand up comedy.

Codzienne warsztaty

- Stand up comedy jest robiony po raz pierwszy w wersji jednocześnie dla osób słyszących i niesłyszących - pokazuje, że sztuka może łączyć, a przynajmniej może nie wykluczać – można przeczytać na oficjalnym profilu Ursynowa na Facebooku.

Tydzień Równości potrwa do 1 czerwca, kiedy to o 16:30 zorganizowany będzie performance "Równość” przy stacji metra Ursynów. Codziennie w ursynowskich liceach odbywać się będą warsztaty antydyskryminacyjne.

SZCEGÓŁOWY PROGRAM NA STRONIE URZĘDU

lata/b