Teatr Konsekwentny

Warszawa

E-mail: info@teatrkonsekwentny.pl

Teatr Konsekwentny został założony w 1997 roku przez grupę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja - teatr. W ich ciężką pracę na początku nikt nie wierzył. Nie wiadomo nawet czy sami zdawali sobie sprawę, jak ciężkiego podejmują się zadania, przygotowując premierę pierwszego przedstawienia "Kuszenie idioty do tekstu" Stanisława Tyma. Spektakl ten okazał się tak dużym sukcesem, że wiara w kolejne przedsięwzięcie pozwoliła zaprezentować następny spektakl "Zaliczenie. Lekcja" E. Ionesco i K. Zanussiego. Krytyka odniosła się do przedstawienia bardzo pochlebnie, dając temu wyraz w licznych pozytywnych recenzjach. Widzowie tłumnie przybywali na przedstawienia młodej, nieznanej jeszcze grupy, a wieść o tym, co prezentują na scenie niosła się nie tylko po Warszawie, ale i całej Polsce.

Solidne podwaliny, jakie dała praca podczas przygotowań pierwszych spektakli, przyczyniły się do kolejnych sukcesów Teatru Konsekwentnego. Występy na licznych festiwalach i przeglądach przyniosły przez lata wiele nagród i cennych wyróżnień. Teatr Konsekwentny zyskał przez to niebagatelne znaczenie wśród teatrów niezależnych stolicy oraz całego kraju. Przez lata funkcjonowania zyskał stałe grono wiernych widzów, które permanentnie się powiększa.

Ciekawy i skrupulatnie dobierany repertuar to klucz do sukcesu Teatru Konsekwentnego. Nietuzinkowe i inteligentne poczucie humoru, niecodzienne rozwiązania sceniczne, prawda na scenie i szacunek dla wymagającego widza to pierwiastki dzięki którym do Teatru Konsekwentnego się powraca i o Teatrze Konsekwentnym się mówi.

Miłośnicy teatru mogą na scenie podziwiać grę m.in. Adama Sajnuka (założyciel, reżyser i aktor Teatru Konsekwentnego), Aleksandry Popławskiej, Magdaleny Popławskiej, Moniki Rowińskiej, Bartosza Adamczyka, Jerzego Jana Połońskiego, Krzysztofa Prałata, Wojtka Błacha czy Wojtka Solarza. Spektakle Teatru Konsekwentnego oprócz lidera Adama Sajnuka reżyserowali m.in. Michał Siegoczyński i Łukasz Kos.