Te zdjęcia zobaczysz tylko w specjalnych okularach

Kościół pw. św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży - widok od strony ul. Mokotowskiej.

Od najbliższego piątku w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego (dawnej siedzibie Banku "Wilhelm Landau") prezentowanych będzie 31 stereoskopowych fotografii, pokazujących Warszawę i jej mieszkańców z przełomu XIX i XX wieku

Miłośników dawnej Warszawy czeka nie lada gratka. Fundacja "Warszawa 1939.pl" z okazji 15-tej rocznicy powstania portalu przygotowała wystawę "Anaglify Warszawskie. Warszawa z przełomu XIX i XX w. na zdjęciach 3D".

Na ekspozycji prezentowanych będzie 31 stereoskopowych fotografii pochodzących ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Roberta Marcinkowskiego.

Anaglif, czyli złudzenie trójwymiaru

- Zdjęcia przetworzone przez nas w anaglify można oglądać w okularach czerwono-cyjanowych przez co stają się trójwymiarowe - mówi tvnwarszawa.pl Ryszard Mączewski, prezes zarządu Fundacji "Warszawa 1939.pl". - Na zwiedzających czekają m.in. piękne widoki Traktu Królewskiego, ulicy Franciszkańskiej, historycznych zabudowań dzielnicy północnej, tramwajów konnych czy ówczesnej mody. Jednym słowem zobaczymy dawną Warszawę w trzech wymiarach- dodaje Mączewski.

Autorem pomysłu stworzenia wystawy warszawskich anaglifów był Krzysztof Jaszczyński, współtwórca portalu "Warszawa 1939 pl". - Jego nagłe odejście przerwało przygotowania ekspozycji. Jednak rozpoczętą przez niego pracę udało się nam dokończyć. Wielką pomocą było wsparcie w postaci darowizna dla naszej fundacji - podsumowuje prezes fundacji.

Otwarcie w piątek

Ekspozycja będzie dostępna od piątku 13 maja przez najbliższe kilka miesięcy w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego (dawnej siedzibie Banku „Wilhelm Landau”) przy ul. Senatorskiej 38. Placówka dostępna jest dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach od 10.30 do 17 oraz w niedzielę od 10.30 do 18.30. Wstęp na wystawę jest biletowany.

skw//ec

Pozostałe wiadomości