Te ulice rozkopią w kwietniu


Drogowcy korzystają z ładnej pogody i startują z kolejnymi remontami. W przyszłym tygodniu prace ruszają na Trakcie Lubelskim, a także kilku praskich ulicach. Piesi stracą też jedną z kładek nad Trasą AK, a kierowcy pas Marszałkowskiej przy Świętokrzyskiej.

Z efektu prac budowlańców pierwsi skorzystają mieszkańcy Wawra, gdzie trwa remont Traktu Lubelskiego. W sobotę i niedzielę drogowcy ułożą ostatnią warstwę asfaltu na odcinku od Lucerny do Bronowskiej. Wcześniej skończono budowę chodników, przystanków i bezpiecznych przejść dla pieszych. Pierwsi kierowcy mają wjechać na ten odcinek w poniedziałek.

Więcej utrudnień

Prace przeniosą się jednak na kolejny odcinek Traktu Lubelskiego. Drogowcy remontować będą fragment pomiędzy Kombajnistów a Zwoleńską. Zamknięta zostanie też sama Zwoleńska – od Traktu Lubelskiego do Wiązanej.

Drogowcy już zapowiadają kolejne utrudnienia. W czerwcu i lipcu remont przejdzie Zwoleńska od Wiązanej do Rogatkowej. Dłużej, bo od czerwca do września, potrwają prace na Trakcie Lubelskim od Lucerny do Klimontowskiej.

W związku z remontem, od poniedziałku objazdami pojadą autobusy 142, 147, 219, 305 i 702:

142 i 702 od skrzyżowania ulic Lucerny/Trakt Lubelski: Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński (powrót: Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Skalnicowa (nowy przebieg) – Wał Miedzeszyński – Bronowska).

147 od skrzyżowania ulic Zwoleńska/Mrówcza: Mrówcza – Lucerny – Trakt Lubelski – Bronowska.

219 MOTYLKOWA (tymczasowa pętla przy ul. Zwoleńskiej; postój na przystanku MOTYLKOWA 52) – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Skalnicowa (nowy przebieg) – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski (postój na przystanku WĘDKARSKA 02; powrót: Trakt Lubelski – Borków – […]),

305 od skrzyżowania ulic Lucerny/Mrówcza: Mrówcza – Zwoleńska i dalej trasą dotychczasową. W godzinach porannego szczytu komunikacyjnego wybrane kursy linii 305 (tylko w kierunku krańca STRUSIA) zostają skierowane na trasę wydłużoną z podjazdami do tymczasowej pętli MOTYLKOWA, tj. […] – Patriotów – Zwoleńska – zawrotka przez kraniec MOTYLKOWA – Zwoleńska – Mrówcza – Lucerny […].

Objazdy autobusówZTM

Praskie remonty

Remonty ulic ruszy też na Pradze Północ.

Od poniedziałku do soboty zaplanowano prace na Strzeleckiej, Środkowej i Kowelskiej. W planach drogowców jest wymiana nawierzchni i naprawa krawężników.

W związku z tym z ruchu zostaną wyłączone: Strzelecka od Konopackiej do Szwedzkiej, Środkowa od 11 Listopada do Stalowej oraz Kowelska pomiędzy ulicami Strzelecką a Kowieńską.

Konieczna będzie zmiana trasy linii 169. Od poniedziałku autobusy pojadą:

BRÓDNO-PODGRODZIE – … – rondo Żaba – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Rzeszotarskiej – al. Solidarności – … – DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/.

Remonty na Pradze Północum.warszawa

Bez pasa i kładki

W następny weekend utrudnienia zafundują też kierowcom budowniczowie metra. Zwężona zostanie jezdnia Marszałkowskiej w kierunku placu Bankowego. Kierowcy przejeżdżający przy Świętokrzyskiej będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas. Potem zwężona zostanie jezdnia w przeciwnym kierunku.

Z kolei piesi, od poniedziałku, nie przejdą nad Trasą AK kładką przy Kolektorskiej. Remont potrwać ma do 9 maja.

PLANY DROGOWCÓW NA TEN ROK:

Plany ZDM na 2014 rok
Plany ZDM na 2014 rokMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

wp/ran

Pozostałe wiadomości