"Te filmy pokazują, jak łatwo zepsuć sobie życie"

Warszawa

| phys.org, bbc.co.ukTVN Warszawa

Filmy edukacyjne mają ostrzec młode osoby przed bezmyślnym popełnianiem przestępstw. - Chcemy pokazać jak łatwo młody człowiek może zepsuć sobie życie – mówi Ewa Gawor, szefowa biura.

Scenariusze trzech 10-minutowych filmów powstały na podstawie danych policyjnych o najczęściej notowanych w kraju czynach karalnych z udziałem nieletnich.

- Tymi filmami nie chcemy straszyć, ale chcemy uświadomić jak w wieku 13 czy 14 lat można zepsuć sobie życie – podkresla Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa w ratuszu.

Motywami przewodnimi filmów przeznaczonych dla gimnazjalistów jest przemoc w internecie, kradzieże w sklepach oraz pigułki gwałtu.

Filmy na lekcjach

Filmy będą stanowiły punkt wyjścia do lekcji przeprowadzanych w gimnazjach. Zajęcia, które poprowadzą policjanci lub strażnicy miejscy przybliżą młodzieży problem wyjaśniając wiele kwestii i pojęć związanych z czynami karalnym. Zwrócą przede wszystkim uwagę na konsekwencje jakie ponoszą w związku z naruszeniem prawa młodzi ludzie, bądź na jakie niebezpieczeństwa, mimo młodego wieku, są narażeni.

bf/par