Targówek to czy Bródno? Pomyłka na wizualizacji metra


Głupią wpadkę zarzuca projektantom prawobrzeżnych stacji metra lokalny portal targowek.to. Jego dziennikarze zauważyli, że na jednej z wizualizacji wyjście ze stacji umieszczono w niewłaściwym miejscu.

Chodzi o wizualizacje przyszłych stacji II linii metra w kierunku wschodnio-północnym, za które odpowiada firma ILF Consulting Engineers Polska. A konkretnie o stację Trocka (Targówek II) przy Rembielińskiej na Bródnie.

- Wśród zaprezentowanych ilustracji, w jednej wyraźnie coś się nie zgadza. Na pewno stacja Targówek II nie znajduje się tam, gdzie powinna. Po prostu wokół bazarku na Trockiej, bo tu ma powstać ten przystanek, z całą pewnością nie ma takich bloków – zauważa targowek.to.

Pomylili stacje?

Według portalu, tło wyjścia ze stacji to mrówkowce przy Rembielińskiej, obok skrzyżowania z Bazyliańską.

- To prawda, że dokładnie w tym miejscu ma się znaleźć stacja metra, ale nie ta. Zaplanowano tu budowę ostatniego przystanku drugiej linii, który powstanie kilka lat później niż stacje na Targówku. To więc nie ten przetarg, nie ta umowa i nie ten projekt – punktuje serwis i idzie inżynierom z pomocą, prezentując wizualizację wiat we właściwym miejscu.

b/roody

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie, targowek.to

Pozostałe wiadomości