Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Targówek idzie po rekord. Chcą rozwinąć najdłuższą flagę

Warszawa

sxc.huFlaga Polski

Targówek zamierza pobić rekord Polski. Konkurencja: najdłuższa flaga w kraju, miejsce: pole przy ulicy Gilarskiej.

"Majowe święta to dla Polaków radosne uroczystości. W tym roku obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz obchody Dnia Flagi chcemy uczcić w sposób szczególny" – zapewnia dzielnicowy ratusz.

Pobić Sulejówek

We wtorek, 3 maja, urzędnicy zapraszają mieszkańców Targówka do wzięcia udziału w biciu rekordu na najdłuższą flagę narodową w Polsce.

Przypominają, że na razie prym wiedzie Sulejówek, gdzie w listopadzie 2015 roku mieszkańcy rozwinęli flagę w narodowych barwach. Była długa na 1,2 tys m. A jak długa ma być ta na Targówku?

- Półtora kilometra to nasz cel. Takiej flagi nikt w Polsce nie zdołał jeszcze rozwinąć. Na Targówku postaramy się temu sprostać – mówi Paweł Michalec, zastępca burmistrza dzielnicy.

Uroczyste rozwinięcie flagi w barwach narodowych rozpocznie się 3 maja o godzinie 13. Na miejsce bicia rekordy wyznaczono pole PGR przy ulicy Gilarskiej. Flaga ma być rozciągnięta na planie litery "T", wyznaczonej w terenie przez geodetów.

Tu ma być bity rekord
Google

1 marca na pl. Piłsudskiego podniesiono biało-czerwoną flagę - została tam umieszczona na zawsze:

Uroczyste podniesienie flagi
TVN24

ran/sk