Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Targowa i Modlińska zamknięte na długi weekend. Wymiana nawierzchni

TVN Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plWymiana nawierzchni na Targowej

Trwa wymiana nawierzchni na ulicy Targowej. Objazdami kursuje wiele linii autobusowych. Drogowcy na długi weekend zaplanowali także prace na ul. Modlińskiej. Tym razem jednak nie powodują one korków - donosi nasz reporter. Organizacja ruchu zmieni się też na ul. Ostroroga.

Na długi weekend wschodnia jezdnia ul. Targowej (prowadząca w kierunku pl. Wileńskiego) została zamknięta na odcinku od ul. Kijowskiej do Białostockiej natomiast zachodnia jezdnia (w stronę Grochowa) została wyłączona na odcinku od al. Solidarności do Kijowskiej.

Nie można przejechać także przez skrzyżowanie Targowej z Ząbkowską.

Możliwe objazdy Targowej

Jadący w kierunku pl. Wileńskiego kierowani są na objazd ulicami: Kijowska – Markowska – Białostocka.

Ruch w kierunku Grochowa został skierowany ul. Jagiellońską do Zamoyskiego. Ominąć remontowaną ul. Targową można także Wybrzeżem Szczecińskim i Wybrzeżem Helskim.

- Zamknięcie ulicy nie powoduje większych utrudnień dla kierowców. Nie tworzą się korki - relacjonował w sobotę przed południem Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl

Autobusy na innych trasach

W związku z wyłączeniem ulicy Targowej z ruchu autobusy linii 120, 125, 135, 138, 156, 162, 166, 169, 170, 509, 517, N02, N03, N11, N14, N21, N61, N64 i N71 kursują trasami objazdowymi.

Taka organizacja ruchu potrwa do wtorku, do godziny 4 rano.

Jarmark Praski

Dodatkowo od godz. 20 w sobotę do godz. 6.00 w poniedziałek zamknięty będzie odcinek ul. Targowej od św. Cyryla i Metodego do al. Solidarności. Będzie się tu odbywał Praski Jarmark.

Frezowanie ulicy Modlińskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Frezowanie Modlińskiej

Drogowcy zamknęli też jezdnię ul. Modlińskiej w kierunku Legionowa, na odcinku od ul. Mehoffera do ul. Aluzyjnej.

Ruch w obydwu kierunkach, po dwa pasy w każdą stronę, jest poprowadzony jezdnią zachodnią.

Nie można przejechać przez skrzyżowania z Mehoffera, Prząśniczek i Sprawną.

Jak mówi nasz reporter, tym razem frezowanie Modlińskiej nie powoduje większych utrudnień w ruchu.

We wrześniu wymiana nawierzchni spowodowała ogromne utrudnienia - czytaj więcej.

Objazd Modlińskiej

Objazd dla chcących dojechać do ul. Modlińskiej z Prząśniczek lub Mehoffera został poprowadzony ulicami: Czeremchowa – Mehoffera – Czarodzieja – Klasyków.

Jedna linia pojedzie inaczej

Autobusy linii 133 zostały skierowane na trasę objazdową: TARCHOMIN – (…) – J. Mehoffera – Modlińska – Klasyków – Czarodzieja – J. Mehoffera – (…) – CHOSZCZÓWKA.

Modlińska będzie zamknięta do 11 listopada, do godziny 4 rano.

Utrudnienia także na Woli

Od godz. 22 w sobotę do godz. 23 w niedzielę zamknięta dla ruchu będzie ul. Ostroroga na odcinku od Sołtyka do Wawrzyszewskiej.

Na zamkniętym odcinku ulic będzie wymieniana nawierzchnia jezdni po robotach wodociągowych. Proponowane objazdy prowadzą ulicami:

Obozowa – Wawrzyszewska;

Wawrzyszewska – Obozowa – al. Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka.

Autobusy linii 103 będą kursowały na zmienionej trasie:

- w kierunku DW.ZACHODNI - TUNELOWA: od skrzyżowania ulic Ostroroga/ Wawrzyszewska: Wawrzyszewska – Obozowa – al. Prymasa Tysiąclecia – Górczewska – Płocka i dalej swoją trasą;

- w kierunku METRO MŁOCINY: od skrzyżowania ulic Płocka/Żytnia: Żytnia – Młynarska – Obozowa – Wawrzyszewska – Ostroroga i dalej swoją trasą.

jb/su/gp/mz