Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Targowa czeka na przedsiębiorców. Centrum Kreatywności do wynajęcia

  TVN Warszawa


  Centrum Kreatywności na Targowej czeka na start-upowców. Ratusz ogłosił konkurs na wynajęcie pomieszczeń na debaty, konferencję czy szkolenia. Do dyspozycji jest sześć sal konferencyjnych i 32 kilkuosobowe pokoje.

  CK Targowa to miejsce stworzone z myślą o młodych przedsiębiorcach sektora kreatywnego. Powstało w wyremontowanej kamienicy Mintera z 1867 roku. Władze Warszawy otworzyły pod koniec września, teraz udostępniają innym.

  Do wynajęcia wystawiono 32 pokoje, w których może pracować od dwóch do czterech osób. To mniejsze pomieszczenia biurowe o powierzchni od 17 do 34 mkw. Oprócz nich, centrum oferuje też przestrzeń konferencyjno-wystawienniczą.

  "Jest to 6 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 210 mkw. oraz powierzchnia wystawiennicza, w tym przeszklony 360-metrowy dziedziniec" – precyzuje stołeczny ratusz.

  Jak zapewniają urzędnicy, wszystkie pomieszczenia można wynająć "po preferencyjnych stawkach, maksymalnie na trzy lata".

  Kto może wynająć salę?

  O wynajęcie sal mogą zabiegać instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. "Powierzchnie udostępniane są na debaty, konferencje, szkolenia, konsultacje, warsztaty, wystawy, targi i inne spotkania, których celem jest wspieranie przedsiębiorców i przedsiębiorczości" – dodają urzędnicy.

  Wnioski o wynajem pokoi należy składać w ratuszu do 31 grudnia. Zostaną rozpatrzone maksymalnie do 16 stycznia. Rekrutacja na pokoje będzie prowadzona do wyczerpania wolnych miejsc.

  Jeśli chodzi o sale konferencyjne – tu rekrutacja ma być prowadzona w sposób ciągły. Wnioski muszą być składane minimum 14 dni przed wydarzeniem, na które chce się zarezerwować miejsce.

  CK Targowa dedykowane jest głównie tym, którzy działają w takich branżach, jak: reklama, projektowanie/wzornictwo (w tym moda), architektura, rynek sztuki i antyków, rękodzieło i rzemiosło artystyczne, film i video, fotografia, gry komputerowe, muzyka, sztuki performatywne (w tym taniec i teatr), wydawnictwa elektroniczne i tradycyjne, oprogramowanie i usługi komputerowe (ICT) oraz radio i telewizja.

  Podczas otwarcia centrum prezydent Warszawy przekonywała, że umiejscowienie go w samym sercu Pragi ma też niebagatelne znaczenie. - Jestem pewna, że funkcja i lokalizacja przyczynią się do rozwoju gospodarczego tej części Warszawy – mówiła. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

  Prezydent Warszawy o Centrum Kreatywności Targowa
  TVN24

  kw/b