Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Targi sztuki w klubie

Warszawa

Magdalena Pankiewicz
Małgorzata Dumin
Ewa Gorgol
 
Magdalena Pankiewicz
Małgorzata Dumin
Ewa Gorgol
 
Magdalena Pankiewicz
Małgorzata Dumin

Prace kilkudziesięciu młodych i utalentowanych artystów będzie można obejrzeć, a nawet kupić, podczas drugiej edycji Art Inn. Dwudniowe wydarzenie łączące cechy targów sztuki i festiwalu kulturalnego odbędzie się w klubie 1500 m2.

- Pomysł wypłynął z obserwacji wysypu targów rękodzieła artystycznego, biżuterii i tego typu rzeczy. Okazało się, że w Warszawie jest na to ogromne zapotrzebowanie. Pojawiali się tam także artyści próbujący sprzedawać swoje obraz czy rzeźby. Zupełnie nie pasowali do tego targowego klimatu. Dlatego postanowiliśmy stworzyć przestrzeń do pokazywania i sprzedawania sztuki nieużytkowej – opowiada Anna Maria Żurek, organizatorka.

Zdecydowano się na niezobowiązujące klubowe wnętrza, alternatywne wobec eleganckich sal galerii czy domów aukcyjnych.

Kilkudziesięciu offowych artystów

W ten sposób doszło do pierwszej edycji Art Inn w zeszłym roku w nieistniejącym już klubie Ósmy Dzień Tygodnia. Do udziału zgłosiło się ponad 100 artystów, z których organizatorzy kierując się własnym gustem wybrali 30. Sprzedano co najmniej kilkanaście prac.

W tym roku wydarzenie przenosi się na Powiśle. W dużych przestrzeniach klubu zmieszczą się prace niemal 60 artystów. Podczas najbliższego weekendu obejrzymy malarstwo, grafikę, rzeźbę, video art i instalację. – Stawiamy na wszystko co mieści się w szeroko pojętym offie. Odrzucamy prace sztampowe i szkolniackie – wyjaśnia Żurek. Będzie możliwość kupienia prac po cenach uzgodnionych z samymi autorami.

Klubowe afterparty

Obok ekspozycji uruchomione zostaną także dodatkowe audiowizualne strefy: Performance, Videoart, Experimental Music, Spoken-Word oraz Strefę Designu, gdzie wystawią się artyści sztuki użytkowej.

Oprócz podziwiania dzieł, na gości będzie czekał dobrze zaopatrzony bar i kawiarnia. Organizatorom zależy na integracji środowiska artystycznego dlatego w sobotę wieczorem zapraszają na afterparty z eksperymentalnymi liveactami oraz setami didżejów: Conrado Nonameno, Dadze, Jan Piotr Szatan, MKO, Mustnotsleep i Qbs.

Portal tvnwarszawa.pl jest patronem medialnym Art Inn. Więcej prac do obejrzenia na stronie organizatora.

Piotr Bakalarski

ART INN 2 - INNe Targi Sztuki // Edycja jesienna 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18

CZĘŚĆ TARGOWO-EKSPOZYCYJNA: sobota i niedziela, 5 i6 listopada, godz. 12:00-18:00, wstęp 5 zł

AFTERPARTY: sobota, 5 listopada, godz. 21:00, wstęp 10 zł (lub pieczątka z dnia)