Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Tańsze bilety dla mieszkańców Piastowa

Warszawa

Start biletu metropolitalnegoTVN24
wideo 2/3

Od 3 grudnia mieszkańcy Piastowa zapłacą mniej za warszawską kartę miejską. Miasto dołączyło do programu "Warszawa+".

Zniżka przysługuje wszystkim płacącym podatki w Piastowie, którzy wyrobią w punkcie obsługi przy al. Krakowskiej 4 "Kartę Mieszkańca Piastowa". Następnie w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM będzie można zakodować na niej bilet metropolitalny.

Pasażerowie zapłacą za bilet normalny 90-dniowy, ważny w 1 i 2 strefie 330 złotych, a za bilet 30-dniowy 120 złotych. Bilety ulgowe będą kosztować odpowiednio: 165 i 60 złotych.

Do tej pory za 30-dniowy bilet imienny ważny w dwóch strefach trzeba było zapłacić 180 zł. Za kwartalny - 460 zł.

W ramach porozumienia Warszawa+ samorządy gmin, które mają podpisaną stosowną umowę z władzami stolicy, dołożą się do biletów osób płacących podatki w tych gminach w ramach biletu metropolitalnego. Porozumienie Zarządu Transportu Miejskiego zakłada trzy poziomy dofinansowania Biletu Metropolitalnego przez gminy.

Piastów dołącza do biletu metropolitalnego
ZTM

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Piastowa pasażerowie skorzystają z trzeciego, największego progu dofinansowania.

Bilet Metropolitalny

1 września ruszyło funkcjonowanie biletu metropolitalnego, w ramach którego samorządy podwarszawskich gmin dopłacają do biletów Zarządu Transportu Miejskiego swoim mieszkańcom.

Rozszerzona oferta Warszawa+ cieszy się dużym powodzeniem wśród pasażerów. Od rozpoczęcia przedsprzedaży 14 sierpnia, do końca października wydanych zostało niemal 35 000 kart, na których przynajmniej raz zakodowano Bilet Metropolitalny. Sprzedaż wzrasta – od 14 sierpnia do 30 września pasażerowie kupili przeszło 22 000 biletów, a w samym październiku wgranych zostało ponad 20 000 kontraktów.

Porozumienie z Piastowem to kolejne porozumienie zawarte z Zarządem Transportu Miejskiego przez gminę aglomeracji warszawskiej. Wcześniej do programu Warszawa+, przystąpiły: Stare Babice, Wiązowna, Piaseczno, Sulejówek, Józefów, Góra Kalwaria, Wołomin, Otwock, Ożarów Maz., Kampinos, Lesznowola, Kobyłka, Legionowo, Leszno, Raszyn, Nieporęt, Radzymin, Jabłonna, Zielonka, Nadarzyn, Pruszków, Konstancin-Jeziorna oraz Wieliszew.

ml/r