Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Taniec Źródeł" na Podzamczu. Tak wygląda nowy pokaz fontann

Warszawa

Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.plPróba najnowszego show

Tańczący dziewczyna i chłopak, a w tle żywioły oraz technologia – tak prezentuje się nowy pokaz fontann na Podzamczu. Próbę tegorocznego show uchwyciła kamera tvnwarszawa.pl.

Po godz. 21 we wtorek w Multimedialnym Parku Fontann można było zobaczyć "Taniec Źródeł", czyli tegoroczną wersję pokazu.

Taniec i Warszawa

- Pokaz jest bardzo dynamiczny. Rozpoczyna się od ujęć panoramy Warszawy. Później na wodnym ekranie widać tańczącą dziewczynę w rytm wolnej muzyki, a po jakimś czasie wchodzi chłopak - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Potem tańczą razem w rytm muzyki współczesnej - dodaje. Jak przekonują przedstawiciele Stołecznej Estrady, która zarządza tą atrakcją stolicy, to opowieść o postaciach wyposażonych w nadzwyczajne moce. "Dziewczyna ma władzę nad wodą i siłami natury. Ma moc dawania życia, które jest zawarte w wodzie i przyrodzie. Chłopak zawładnął światłem, technologią i energią wirtualnego świata. Jego atrybuty to siła, szybkość i dynamizm potrzebne do budowania nowego miasta" – wyjaśniają. I dodają, że widowisko jest inspirowane legendą o założycielach Warszawy. Ich spotkanie i połączenie odmiennych żywiołów prowadzi do wytworzenia nowej energii, która musi zmierzyć się z niszczycielską siłą. Cała opowieść pokazana jest za pomocą tańca, a przede wszystkim komputerowo sterowanych fontann i oświetlenia LED, laserów oraz projekcji na gigantycznym ekranie wodnym. W międzyczasie skaczą również oświetlone strumienie wody, a wszystkiemu towarzyszy muzyka. Oficjalnie pokaz po raz pierwszy będzie można zobaczyć w sobotę, 3 maja o godz. 21.

Widok na Warszawę | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Nowy pokaz na Podzamczu | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Taniec w Parku Fontann | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Nowy pokaz fontann | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Taniec w Parku Fontann | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Pokaz fontann | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Nowy pokaz | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Weekendowa atrakcja

Pokazy będzie można oglądać do końca września w piątki i soboty.

W maju i wrześniu będą rozpoczynać się o godz. 21.

W czerwcu, lipcu i sierpniu o 21.30.

Show trwa ok. 25 minut.

Pokaz został przygotowany przez Marzenę Barcik przy współudziale znakomitych młodych tancerzy (Katarzyny Kubalskiej i Jakuba Prusy). Twórcami tegorocznych animacji jest Frameworx, a za projektowanie fontann odpowiada Oase i Water System.

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych komputerowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw).

Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

W ubiegłym roku pokaz obejrzało 750 tysięcy widzów.

TAK WYGLĄDAŁ POKAZ W UBIEGŁYM ROKU:

Rusza sezon na fontanny
TVN24

TAK WYGLĄDA SERCE FONTANN:

ran

O działaniu fontann mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady
TVN24