Tam "zatańczą" multimedialne fontanny

Warszawa

| Fakty po południufot. TO3/Kontakt 24/TVN Warszawa

Zamiast tradycyjnego ekranu - ściana wody, a na niej wielobarwne obrazy poruszające się w rytm muzyki. Tak ma wyglądać najnowocześniejsza fontanna w Polsce, która ozdobi Podzamcze. Atrakcja, która stanie u stóp Starego Miasta, jest już niemal gotowa.

Ostatnie przygotowania do pierwszego widowiska, które pokazane zostanie w sobotę 7 maja, sfotografował Reporter 24 TO3.

"7 maja odbędzie się na Podzamczu uroczyste otwarcie Multimedialnego Parku Fontann" - pisze Reporter 24. "Stołeczna Estrada przygotowała plenerowe widowisko 'Mgła żywiołów'. Obecnie trwają przygotowania techniczne do widowiska. Ustawiana jest scena, barierki i nagłośnienie.

Na czas widowiska część Wisłostrady zamieni się w parking samochodowy, żeby umożliwić mieszkańcom zaparkowanie samochodów

Warszawiacy mieli już okazję zobaczyć, co można wyczarować z wody. Pierwszy, premierowy pokaz, zorganizowany w parku w połowie listopada przyciągnął kilkuset mieszkańców stolicy.

Jak to działa?

Dzięki specjalnym, bardzo wydajnym pompom, które wyrzucają na minutę 3 tys. litrów wody, możliwe jest stworzenie wodnego ekranu. Będzie to ściana o grubości 8 mm, szerokości 30 i wysokości 10 metrów - informuje portal tvnwarszawa.pl. Na takiej ścianie można wyświetlać filmy i tworzyć pokazy laserowe.

Nowoczesna instalacja ma umożliwiać organizowanie widowisk światło-woda-dźwięk. Będzie można je zobaczyć w soboty w maju i wrześniu o 21.00, zaś od czerwca do sierpnia o 21.30. Pokazy mają trwać około 50 minut.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

par