Takiej mapy maratonu chcieliście: zamknięte ulice godzina po godzinie

Warszawa

PZU Maraton WarszawskiW jakich godzinach ulice będą wyłączane z ruchu

Nie tylko nowa trasa, omijająca tym razem Ursynów i Wilanów, ale też mapa z dokładnymi informacjami o tym, które ulice będą zamknięte w jakich godzinach. Organizatorzy maratonu wsłuchali się w głosy warszawiaków.

Do tej pory na wszystkie krytyczne uwagi głusi byli zarówno organizatorzy, jak i władze Warszawy - trasy zmienić się "nie dało", a informacje były w ich ocenie wystarczające.

A jednak okazuje się, że organizację biegu można poprawić. Po pierwsze zmieniono jego trasę tak, by pierwszy raz od dawna przebiegała nie przez Ursynów i Wilanów, a przez inne dzielnice, w tym prawobrzeżne.

Do tego organizator przygotował mapę, na której można dokładnie sprawdzić, które ulice będą zamykane i w jakich godzinach.

ZOBACZ MAPĘ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

Przez dwa mosty

Maraton startuje o godz. 9:00 z błoni Stadionu Narodowego. Zamknięta w obu kierunkach będzie aleja Zieleniecka a także przejazd przez Rondo Waszyngtona w osi ul. Waszyngtona - Most Poniatowskiego.

Od rana do około 10 zamknięte będą też ulice na Saskiej Kępie i Pradze Południe. Później biegacze zajmą Wał Miedzeszyński, którym pobiegną do mostu Świętokrzyskiego i dalej na Powiśle. Tu utrudnień można się spodziewać do 11.

Wisłostrada będzie przejezdna w kierunku Żoliborza i Bielan przez cały dzień. W kierunku Wilanowa zostanie zamknięta na odcinku od ul. Gwiaździstej do ul. Gagarina ok. 9:00 i będzie otwierana sukcesywnie po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Wyjazd z Nowego Miasta będzie się odbywał ul. Sanguszki i wydzielonym pasem w kierunku Mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Powrót na Pragę

W godzinach 10-14.30 zamknięta będzie południowa nitka mostu Gdańskiego, którą biegacze wrócą na prawy brzeg. Na Pradze Północ w tych samych godzinach nieprzejezdne będą ulice Starzyńskiego, Namysłowska i Ratuszowa. Wyjazd z tego rejonu ma odbywać się przez Plac Hallera i Rondo Starzyńskiego.

Natomiast Wybrzeże Szczecińskie będzie zamknięte w godz. 10:15-16:30.

TAK WYGLĄDAŁ MARATON WARSZAWSKI W 2014 ROKU:

Start maratonu
TVN24

jb/r