Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Drużyny TVN i TVP zmierzą się na boisku

Warszawa

TVN24Reprezentacja TVN zagra z zespołem TVP

Na stadionie przy Łazienkowskiej po raz pierwszy w historii zmierzą się drużyny piłkarskie Telewizji Polskiej i TVN. W roli kapitanów wystąpią Piotr Kraśko i Kamil Durczok, a jego gospodarzami będą Agata Młynarska oraz Marcin Prokop. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na cele charytatywne.

Obaj nadawcy zjednoczą siły w jednym celu – by pomóc w odbudowie Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi. Przeznaczony zostanie na to dochód ze sprzedaży biletów oraz SMS-ów.

Same znane nazwiska

W barwach TVP wystąpią m.in.: Krzysztof Rześniowiecki, Łukasz Grass, Tomasz Karolak, Karol Okrasa, Tomasz Wolny, Jacek Kurowski, Grzegorz Sajór, Adam Feder, Michał Adamczyk, Oswald Rodrigo Pereira. Przewodzić im będzie Piotr Kraśko.

Po przeciwnej stronie boiska do rywalizacji staną reprezentanci TVN na czele z kapitanem Kamilem Durczokiem. W jego zespole zagrają m.in.: publicysta Tomasz Jachimek, dziennikarz Ryszard Cebula, Przemysław Kossakowski, Marcin Meller, Olivier Janiak, Tomasz Zubilewicz.

Wspomogą ich aktorzy: Michał Mikołajczak, Waldemar Obłoza, Mikołaj Roznerski, Jakub Wesołowski, Wojciech Zieliński.

Z gwizdkiem pobiega Boniek

Arbitrem głównym będzie prezes PZPN Zbigniew Boniek, który prowadził również rok temu tradycyjny mecz Gwiazd TVN z Drużyną Polityków.

Spotkanie przedstawicieli obu redakcji odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia o godzinie 17 na stadionie przy Łazienkowskiej. Transmisję będzie można obejrzeć zarówno w TVN, jak i w TVP.

iwan/lata