"Taka dyskusja była potrzebna"

Warszawa

| Getty ImagesTVN Warszawa

- Trzeba poskromić brawurę i agresję młodych kierowców – to pierwsze wnioski ekspertów po czwartkowej debacie o bezpieczeństwie, transmitowanej w TVN Warszawa. Gorąca dyskusja trwa cały czas także na forum tvnwarszawa.pl.

- Taka dyskusja była potrzebna – ocenił w "Witaj Warszawo!" Piotr Ciurzyński, pilot i kierowca rajdowy, który także uczestniczył w spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu na stołecznych drogach.

Ciurzyński zwrócił szczególną uwagę na fragment dotyczący młodych kierowców. - Z policyjnych statystyk, kierowcy w wieku od 18 do 25 lat powodują 35 proc. wypadków. Trzeba poskromić brawurę i agresję młodych kierowców – powiedział.

"Muszą się wyszaleć"

Jego zdaniem wystarczy przygotować plac, gdzie młodzi kierowcy mogą się wyszaleć, a przy okazji nauczyć się czegoś o bezpieczeństwie. Jednak wstęp mieliby tylko ci, którzy na to zasłużą. – Bilet wstępy tylko wtedy jak przez trzy miesiące nie dostaniemy mandatu – wyjaśnia kierowca rajdowy.

Podczas czwartkowej debaty, wielu kierowców przyznało, że możliwość wyszalenia się na torze przynosi efekty. – Po półgodzinie szaleństwa na torze, wsiadając do samochodu proszę mi uwierzyć ostatnią rzeczą o której myślę, to żeby jechać szybko – powiedział jeden z kierowców.

Debatę oceniała także Jolatna Rutkowska, psycholog. Według niej wiele osób chciało się w czasie dyskucji po prostu wytłumaczyć, dlaczego łamie przepisy. – Tymczasem okazało się, że nie wystarczy mieć powodu, nie wystarczy się wytłumaczyć z przekroczenia prędkości – oceniła.

Dyskusja cały czas trwa

Debatę oceniają także internauci, którzy dzielą się z nami swoimi opiniami na warszawa@tvn.pl oraz dyskutują na naszym forum. Część z nich pyta już o kolejne takie spotkanie. Można też przeczytać relację i opinię uczestników debaty:

CZYTAJ WIĘCEJ KOMENTARZY W SPRAWIE DEBATY

bf/par