Taka będzie karta do głosowania

Warszawa

PKWTak wygląda karta do głosowania

- Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz Prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji? - na tak postawione pytanie odpowiedzą wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział w październikowym referendum.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 13 października. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21. Zaznaczyć będzie można odpowiedź TAK albo NIE. Głosując za odwołaniem trzeba postawić znak "X" w kratce obok odpowiedzi "TAK". Głosując przeciw, trzeba postawić znak "X" w kratce obok odpowiedzi "NIE".

Postawienie znaku "X" w obu kratkach albo niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Dla niewidomych przygotowana będzie nakładka z alfabetem Braille’a

166 tys podpisów

O dacie referendum poinformowała we wtorek komisarz wyborcza w Warszawie sędzia Dorota Tyrała. Pełnomocnik referendalny Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Marek Makuch podał, że prawidłowo złożonych podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum jest 166 tys. 726.

Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu. W wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r., w których zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie jej odwołania będzie ważne, jeśli zagłosuje co najmniej 389 430 osób.

REFERENDUM W WARSZAWIE:

lata//ec

Referendum w stolicy
| tvn24