Tak zmieniali reklamę. Nocna akcja Greenpeace

Warszawa

GreenpeaceTak zmieniono napis na reklamie w centrum Warszawy

To ekolodzy z Greenpeace zmienili gigantyczną reklamę przy Dworcu Centralnym. Na przygotowanym przez nich filmie widać jak doklejają słowa "Trujemy węglem...".

O zmienionej reklamie PGE pisaliśmy na tvnwarszawa.pl we wtorek rano. Internauci przesyłali na Kontakt24 zdjęcia, na których pojawiło się zmienione hasło firmy na: "Trujemy węglem od początku do końca". Rzeczniczka Polskiej Grupy Energetycznej nie chciała wczoraj komentować akcji.

Korekta zdania

Tymczasem do zmiany hasła przyznaje się Greenpeace. - Tak, to my umieściliśmy "naklejkę", która zmieniła znaczenie hasła. Zostały naklejone dwa wyrazy, które dokonały korekty zdania – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Katarzyna Guzek z Greenpeace.

Akcję, w której uczestniczyło kilka osób można obejrzeć na filmie Greenpeace. Działacze wyposażeni w sprzęt alpinistyczny, we wtorek nad ranem zakleili oryginalne hasło firmy energetycznej.

Motywy ekologów

- Sektor energetyczny, który opiera się głównie na spalaniu węgla powoduje emisję substancji toksycznych. Uwalniane do atmosfery mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie – tłumaczy motywy ekologów Guzek. – Temat nie jest poruszany w Polsce, ale organizacje międzynarodowe od dawna zwracają uwagę na ten problem. Nie może być tak, że koncern energetyczny nie pokazuje całej prawdy i uchyla się od odpowiedzialność - dodaje.

W środę rano reklama przy Dworcu Centralnym wróciła do poprzedniej formy.

Tak wyglądała reklama w środę rano
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ran/par