Tak zaświeci Narodowy

Warszawa

| Fakty o Świecie TVN24 BiSfot

Biało-czerowna elewacja zapala się i gaśnie - na razie tylko na próbę. We wtorek odbyły się kolejne testy oświetlenia Stadionu Narodowego. Świadkiem tego niecodziennego pokazu był Rafał, który przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 zdjęcia iluminacji.

- Zdjęcia zostały wykonane wczoraj około godziny 23, w trakcie prób oświetlenia elewacji Stadionu Narodowego w Warszawie. To była już kolejna próba - informuje Rafał.

- Stadion jest oświetlony systemem diodowym (LED), co jest nie tylko oszczędne (diody zużywają mniej prądu), ale daje także praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji, kreowania obrazów światłem - dodaje.

Kolorowa plecionka

Jak przekonuje Narodowe Centrum Sportu, tak nietypowej pod względem gabarytowym i instalacyjnym stalowej konstrukcji, jaką ma Stadion Narodowy, nie było jeszcze w polskim budownictwie. Jego elewację stanowi charakterystyczna plecionka nawiązująca kolorami do polskiej flagi. Nocą biało-czerwona elewacja będzie zapalać się i gasnąć.

Pierwsze testy podświetlenia obiektu rozpoczęły się w maju. Wówczas mogliśmy zobaczyć tylko niewielki fragment podświetlonej elewacji. Dopiero we wtorek obiekt rozbłysnął w całości.

Czytaj także na Kontakcie 24

mm/ja

Filmy z testami podświetlenia pojawiły się też już w serwisie youtube

.