Tak wyglądają stacje metra na Woli. Budowa ma się skończyć za 3 miesiące

Najnowsze

Budowniczowie o postępie pracTVN24
wideo 2/2

Na wolskich stacjach metra trwają prace wykończeniowe. W tunelach ułożono już całe torowisko, na powierzchni trwa montaż stalowych konstrukcji wejść. Budowa wolskiego odcinka podziemnej kolejki ma zakończyć się za nieco ponad trzy miesiące.

Na trzech wolskich stacjach: Młynów, Płocka i Księcia Janusza trwają prace wykończeniowe. Wykonawca ma czas do 28 listopada na oddanie inwestycji.

Stołeczni urzędnicy pochwalił się nowymi stacjami.

Płocka

Prawie na całej stacji Płocka można zobaczyć już podłogę z lastryka. Zamontowano schody ruchome z antresoli na peron, a także jedną z wind. Kończą się już prace związane z układaniem różnego rodzaju instalacji.

Jak podaje ratusz, roboty toczą się również na powierzchni. "Wkrótce odtworzona zostanie nawierzchnia Płockiej – w pierwszej kolejności na terenach spółdzielczych. Wszystkie prace drogowe w tym rejonie potrwają do końca października. Wówczas ulica Płocka ma być przygotowana do udostępnienia kierowcom" – podaje w komunikacie ratusz.

Młynów

Na stacji Młynów skończyła się już budowa siedmiu wejść na perony.

"Pod ziemią kamieniarze kończą układanie glazury w łazienkach, a także okładziny filarów na peronach. Gotowe jest natomiast posadzka i zamontowane wszystkie cztery windy" – informują urzędnicy.

Księcia Janusza

Wykonawca na Księcia Janusza montuje stalowe konstrukcje pawilonów. Gotowe są cztery z dziewięciu wejść.

Obok podziemnego przystanku Księcia Janusza niedawno ruch został przełożony na odtworzoną, północną część ulicy Górczewskiej, co pozwoli na dokończenie pracy przy wentylatorni.

Ponadto, w piątek, także w rejonie biura budowy, na wysokości Jana Olbrachta, ruch został przełożony na północną nitkę ulicy Górczewskiej.

Różne stacje, różne kolory

Pod koniec ubiegłego roku urzędnicy poinformowali, jaką kolorystykę będą miały przyszłe stacje. Księcia Janusza będzie wykończona w szarościach betonu, a sufity i niektóre ściany pokryją intensywnie zielone panele. Na stacji Młynów dominować będą kolory biały i niebieski. Biel posłuży między innymi do wykończenia sufitów i podłóg, natomiast niebieski będzie obecny na ścianach zatorowych. Pomarańczowy, żółty i brązowy to kolory ostatniej z budowanych stacji Płocka. Tam charakter wnętrza podkreślać będą różnobarwne miedziane panele o jednolitej lub siatkowatej strukturze.

Za budowę metra na Woli odpowiada turecka firma Gulermak. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się w grudniu 2019 roku.

Stacja Płocka umiejscowiona jest pod Płocką w rejonie skrzyżowania z Wolską. Młynów zlokalizowano pod Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie Sokołowskiej i Syreny. Księcia Janusza pod Górczewską w rejonie skrzyżowania z Księcia Janusza.

Kamień węgielny wmurowano 11 sierpniaLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz