Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Tak wygląda schron z czasów PRL

Warszawa

TVN24Otwarto dla zwiedzających schron z czasów PRL na Żeraniu

Na terenie Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu jest schron z czasów PRL-u. Ma ok. 50 m kw. i zachował się w prawie w niezmienionej formie. W ten weekend został udostępniony dla zwiedzających. Chociaż wszystkie bilety zostały wyprzedane to widzowie TVN24 mają możliwość go zobaczyć..

Schron z czasów PRL-u znajduje się na terenie Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu, pod budynkiem byłej zakładowej straży pożarnej. Schron ten ma ok. 50 m kw. i zachował się w prawie w niezmienionej formie. W schronie zachował się komplet drzwi gazoszczelnych oraz urządzenia filtrowentylacyjne.

Dodatkową atrakcją jest mini-wystawa o schronach i "Zimnej Wojnie", poprzez którą organizatorzy chcą pokazać jak wyglądała obrona cywilna w czasach PRL-u.

Chociaż na ten weekend wszystkie bilety zostały już wyprzedane nasi widzowie TVN24 mają możliwość odwiedzić to miejsce bez wychodzenia z domu.

ms/sk