Tak taksówkarze zablokowali wyjazd z Pragi

Warszawa

fot. Dawid Krysztofiński, Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Protestujący taksówkarze na kilka godzin zablokowali w czwartek Warszawę. W proteście wzięło udział łącznie kilkuset kierowców. Choć zapowiadali, że nie chcą blokować miasta, to bez utrudnień się nie obyło. Ślimaczym tempem przejechali z pięciu punktów w mieście do centrum.

- Nie chcemy paraliżować miasta, dlatego nasz protest odbędzie się w Dzień bez Samochodu. Mamy nadzieję, że część warszawiaków zostawi swoje samochody w domu - mówił jeszcze w środę Artur Oporski z inicjatywy Porozumienie Warszawskich Taksówkarzy.

Kiedy jednak kilkuset taksówkarzy ruszyło z pięciu miejsc na plac Defilad, bez utrudnień na drogach się nie obyło.

Z Pragi do centrum

My towarzyszyliśmy jednej z grup. Ponad 100 taksówkarzy ruszyło z Pragi przed 9.00. Już od ulicy Radzymińskiej utrudniali ruch na trasie, ponieważ poruszali się bardzo powoli.

- Na buspasie utworzył się korek autobusowy na odcinku od Grodzkiej do Szwedzkiej - relacjonowała o godzinie 9.00 Agnieszka Sędzielska, reporterka tvnwarszawa.pl.

Potem w bardzo wolnym tempie przejechali trasą W-Z w kierunku placu Bankowego. Jeden z wozów zablokował wjazd na trasę z Wisłostrady.

W Śródmieściu kolumna wymieszała się z samochodami osobowymi. W końcu taksówkarze dotarli do centrum, przed PKiN. Tam spotkali się z przedstawicielami miasta.

Protestującym towarzyszyła policja oraz nadzór ruchu komunikacji miejskiej.Stołeczna policja uruchomiła infolinię. Pod numerem telefonu 22 60 380 38 wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informację o bieżącej sytuacji na trasie przejazdu samochodów.

Kolumna utrudniała ruch na Trasie W-Z - fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Trasy przejazdu poszczególnych kolumn:

I kolumna: z ulicy Stalowej (parking Tesco) i przejazd ulicami: Al. Solidarności, Pl. Bankowy, Marszałkowska - zakończenie o godz. 12.00 przy Pałacu Kultury i Nauki;

II kolumna: z ulicy Jubilerskiej 1/3 ( parking Real) i przejazd ulicami: Ostrobramska, Trasa Łazienkowska, Waryńskiego, Pl. Konstytucji, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie - zakończenie o godz. 12.00 przy Pałacu Kultury i Nauki;

III kolumna: z ulicy Puławska (parking C.H. Ursynów) i przejazd ulicami: Puławska, Al. Niepodległości, Chałubińskiego, Al. Jerozolimskie zakończenie o godz. 12.00 przy Pałacu Kultury i Nauki;

IV kolumna: z ulicy Al. Krakowska (parking Obi) i przejazd ulicami Al. Krakowska, Grójecka, Al. Jerozolimskie - zakończenie o godz. 12.00 przy Pałacu Kultury i Nauki;

V kolumna: z ulicy Powązkowskiej (parking przy stacji Orlen) i przejazd ulicami: Powązkowska, Al. J.P.II, Al. Jerozolimskie - zakończenie o godz. 12.00 przy Pałacu Kultury i Nauki

Chcą więcej

Taksówkarze spotkali się w Pałacu Kultury i Nauki z przewodniczącą Rady Warszawy i przekazać jej petycję wraz z podpisami poparcia. Postulują, żeby samo wejście klienta do samochodu kosztowało 10, a nie 6 złotych i wyższej opłaty postojowej. Czytaj więcej na ten temat.

Related content

Czytaj też na tvn24.pl

bf/mz