Tak strażacy walczyli z pożarem mostu. Dramatyczne zdjęcia z akcji

Tak strażacy walczyli z pożarem mostu Łazienkowskiego
Tak strażacy walczyli z pożarem mostu Łazienkowskiego
Straż Pożarna
Straż PożarnaTak strażacy walczyli z pożarem mostu Łazienkowskiego

Buchający ogien i kłęby dymu. Stołeczna straż pożarna pokazała zdjęcia z samego serca akcji gaszenia mostu Łazienkowskiego. Fotografie przedstawiają w jak trudnych warunkach przebiegało niemal 12- godzinne gaszenie przeprawy.

Na niezwykłych zdjęciach, jakie pokazali strażacy, widać ogrom pożaru. W akcji w sumie wzięło udział 144 ratowników. Samo gaszenie trwało 12 godzin.

Na fotografiach widzimy buchające języki ognia, kłęby dymu, palące się deski i strażaków w samym sercu akcji. Zdjęcia pokazują też szkody jakie ogień wyrządził pod mostem.

Bardzo trudny pożar

Jak informował kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej, był to bardzo trudny rodzaj pożaru, bo gdy strażacy ugaszali go w jednym miejscu, nowe zarzewia ognia pojawiały się w kolejnych fragmentach.

Gaszenia konstrukcji mostu nie da się przeprowadzić od góry, środki gaśnicze podawane były od dołu, m.in. w akcji gaśniczej uczestniczyło sześć łódek i barka.

Na miejscu pracowała też specjalna grupa ratownictwa wysokościowego strażaków, którzy od strony Czerniakowa, schładzali konstrukcję mostu, podając wodę na fragmenty mostu nie zajęte przez pożar po to, by się on nie rozprzestrzenił.

Strażacy mieli utrudniony dostęp do części mostu znajdującej się nad taflą wody.

Przeprawa zamknięta

Po pożarze most Łazienkowski został zamknięty dla ruchu do odwołania. Autobusy i samochody skierowano na objazdy. W poniedziałek okazało się, że most będzie zamknięty dłużej niż przypuszczano. Być może potrzebny będzie generalny remont przeprawy.

Nadal nie wiadomo jak doszło do pożaru. Sprawą zajmuje się prokuratura. Najwcześniej pod koniec tygodnia będą znane pierwsze, wiarygodne przyczyny pożaru mostu Łazienkowskiego. Śledczy obecnie twierdzą jedno – warunki pogodowe w dniu pożaru wykluczają samozapłon.

jb/ec

Pozostałe wiadomości