Tak sprejem pomazał dworzec. "Sprawa jest bulwersująca"

[object Object]
Dewastacja Dworca PKP w Piasecznieksp
wideo 2/2

W grudniu zeszłego roku doszło do dewastacji odnowionej elewacji dworca w Piasecznie. Policja dysponuje nagraniem z monitoringu, ale do tej pory nie udało się ustalić tożsamości sprawcy.

Film opublikowany przez Komendę Stołeczną Policji ukazuje trzech mężczyzn. Jeden z nich "maluje" ściany budynku, dwaj pozostali rejestrują przebieg "akcji".

Miał promować miasto

- Sprawa jest bulwersująca. - przyznaje komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. - Najbardziej boli nas fakt, że dworzec nie został jeszcze oddany do użytku - dodaje. Remont budynku miał być elementem promocji miasta, również w związku z modernizacją linii kolejowej z Warszawy do Radomia.

O północy 22 grudnia zeszłego roku kamery zarejestrowały mężczyznę malującego farbą w spreju ściany dworca. Towarzyszyły mu dwie osoby, które rejestrowały komórkami przebieg "operacji".

Napisy i rysunki zostały naniesione w kilku miejscach. Zniszczone zostały szklane drzwi oraz ściana od strony zejścia na perony. Pomalowane zostały także tablice informacyjne na peronach, windy i najniżej położona część dworca.

Sawicki przyznaje, że po zdarzeniu została zatrzymana jedna osoba, u której zabezpieczono spreje, farby oraz ubranie podobne do tego z nagrań monitoringu. - Młody mężczyzna nie przyznał się do winy, stąd decyzja o upublicznieniu wizerunku z nagrań - dodaje.

"Liczymy na publiczne wskazanie sprawców"

- Dbamy o wspólne dobro i promujemy zachowania prospołeczne, dlatego liczymy, że publikując film z monitoringu, uda się nam ustalić tożsamość osób, które zniszczyły nasz dworzec. – podkreśla komisarz z Piaseczna.

Jak informuje KSP, prowadzone do tej pory czynności nie doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawców aktu wandalizmu. Wszystkie osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie: tel. 22 60 45 213. Informacje można kierować także drogą mailową: oficer.prasowy.piaseczno@ksp.policja.gov.pl.

bb/pm

Pozostałe wiadomości