Tak rosną tunele na Trasie Toruńskiej

Warszawa

| Fakty o Świecie TVN24 BiSfilm Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Kierowcy mogą już podziwiać część tuneli dźwiękochłonnych, które rosną na Trasie Toruńskiej. Widać już ich konstrukcje w obu kierunkach. Na razie to tylko fragment, całość ma być ukończona w 2012 roku.

- Budowa wciąż trwa, wszystko idzie zgodnie z planem – mówi zadowolona Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na razie tunele powstały tylko na fragmencie trasy w obu kierunkach. Gotowa jest konstrukcja, którą pokrywają przezroczyste płyty. Tunel będą ciągnąły się od ul. Marywilskiej w kierunku Łabiszyńskiej. Łącznie niecałe 1,3 tys. metrów długości. Do budowy zostanie użyte około 3 tys. ton stali.

Inżynieryjny ewenement

Budowa tuneli ruszyła na początku tego roku. Pierwsze elementy konstrukcji montowano od strony rozbieranego mostu Syreny.

Supernowoczesne i dźwiękoszczelne tunele to ewenement. - Takie rozwiązania konstrukcyjne są bardzo ciekawe z punktu widzenia inżynierskiego – oceniał kilka miesięcy temu Paweł Wójcik, szef firmy J&P Avax, która jest wykonawcą inwestycji.

Jak oceniaja drogowcy, po powstaniu tuneli, mimo zwiększonego natężenia ruchu pojazdów, w okolicy trasy będzie dużo ciszej.

Budowa tuneli to jeden z elementów modernizacji Trasy Toruńskiej. Cała inwestycja ma być ukończona w 2012 roku.

bf/par