Tak może wyglądać Warszawa przyszłości

Najnowsze

Centrum Kultury ŁowickaPlany na przyszłość

Plany na przyszłośćCentrum Kultury Łowicka

Szklane ściany przy Kasprzaka, drewniane kubiki przy Kolejowej i 97 innych projektów można będzie od czwartku oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Dzień wcześniej wernisaż wystawy "Plany na przyszłość".

Architektoniczne wizualizacje to kontrowersyjny temat i to nie tylko wtedy, gdy emocje budzą plany inwestorów. Architekci spierają się, czy coraz doskonalsze grafiki, które wyparły z codziennej pracy modele i przygotowywane godzinami makiety nie zmieniają ich pracy bardziej, niż nowoczesnej technologie budowlane.

Tak czy owak wizualizacje mają swoich fanów, a coroczna wystawa "Plany na przyszłość" to ich warszawskie święto. Centrum Kultury Łowicka, które organizuje ekspozycję w BUW-ie już od 20 lat, ujawnia bowiem to, co zwykle do ostatniej chwili jest skrywane – wizualizacje, które inwestorzy dostarczyli do miasta wraz z wnioskami o warunki zabudowy czy pozwolenia na budowę. I tak co roku nawet najlepiej zorientowani na rynku eksperci, dziennikarze i miłośnicy architektury znajdują na wystawie i w katalogu smakowite niespodzianki.

Na tvnwarszawa.pl już dziś możecie zobaczyć przedsmak tegorocznej, jubileuszowej edycji:

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach 21 maja - 11 czerwca 2015 r. Biblioteka Uniwersytecka, ul. Dobra 56/66 Czynna codziennie w godz. 10 - 20, wstęp wolny