Najnowsze

Tak może wyglądać Warszawa przyszłości

Najnowsze

Plany na przyszłość
Centrum Kultury ŁowickaPlany na przyszłość

Plany na przyszłość
Plany na przyszłośćCentrum Kultury Łowicka

Szklane ściany przy Kasprzaka, drewniane kubiki przy Kolejowej i 97 innych projektów można będzie od czwartku oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Dzień wcześniej wernisaż wystawy "Plany na przyszłość".

Architektoniczne wizualizacje to kontrowersyjny temat i to nie tylko wtedy, gdy emocje budzą plany inwestorów. Architekci spierają się, czy coraz doskonalsze grafiki, które wyparły z codziennej pracy modele i przygotowywane godzinami makiety nie zmieniają ich pracy bardziej, niż nowoczesnej technologie budowlane.

Tak czy owak wizualizacje mają swoich fanów, a coroczna wystawa "Plany na przyszłość" to ich warszawskie święto. Centrum Kultury Łowicka, które organizuje ekspozycję w BUW-ie już od 20 lat, ujawnia bowiem to, co zwykle do ostatniej chwili jest skrywane – wizualizacje, które inwestorzy dostarczyli do miasta wraz z wnioskami o warunki zabudowy czy pozwolenia na budowę. I tak co roku nawet najlepiej zorientowani na rynku eksperci, dziennikarze i miłośnicy architektury znajdują na wystawie i w katalogu smakowite niespodzianki.

Na tvnwarszawa.pl już dziś możecie zobaczyć przedsmak tegorocznej, jubileuszowej edycji:

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach 21 maja - 11 czerwca 2015 r. Biblioteka Uniwersytecka, ul. Dobra 56/66 Czynna codziennie w godz. 10 - 20, wstęp wolny

Pozostałe wiadomości