Tak ma zmienić się przystanek Stare Miasto

Warszawa

Przystanek Stare Miasto czekają zmiany. Działająca na zlecenie miasta firma Transeko zaproponowała, by przy przejściach dla pieszych zainstalować sygnalizację świetlną oraz zbudować platformy przystankowe dla tramwajów i autobusów.

To miejsce sprawia, że ciśnienie skacze wielu kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej. Kierowcom dlatego, że stoją w korku. Pasażerom, bo jest tam wyjątkowo niebezpiecznie.

"O mało mnie nie potrącił"

Obie te rzeczy postanowili poprawić eksperci z Transeko. - Zaproponowaliśmy, by wprowadzić platformy przystankowe i jednocześnie zainstalować światła. Platformy pozwolą pieszym poczuć się bezpieczniej, a światła ureguluja ruch pieszych, co w godzinach szczytu poprawi przepustowość - tłumaczy Andrzej Brzeziński z firmy Transeko.

Konserwator uzgadnia

Kiedy przystanki zostaną przebudowane? - Obecnie mamy już wstępny projekt budowy platform, który trafił do biura konserwatora zabytków. Czekamy na pozytywną opinię i od momentu, kiedy ją dostaniemy, potrzebujemy około pół roku na przeprowadzenie inwestycji - mówi Grzegorz Madrjas z Tramwajów Warszawskich.

mjc/mz