Tak czy inaczej "mecz o wszystko"

Warszawa

- Zapowiada się ciekawe spotkanie, w którym obie strony będą chciały wygrać - przyznał w poniedziałek, przed meczem z Polską, trener reprezentacji Rosji - Dick Advocaat. Drużyny spotkają się we wtorek, na Stadionie Narodowym w Warszawie o 20:45.

64-letni Advocaat twierdzi, że zna styl polskiej reprezentacji i nie widzi potrzeby szczególnych zmian w składzie piłkarzy, którzy we wtorek wieczorem zmierzą się z Polakami.

Wszystko wskazuje więc na to, że przeciw naszej drużynie wystąpi ta sama 11-stka Rosjan, co w meczu z Czechami. Nasi wschodni sąsiedzi pokonali południowych 4:1. - We wtorek każdy wynik wezmę w ciemno, tylko nie porażkę - powiedział w poniedziałek Franciszek Smuda.- Nie chcemy przegrać z Rosją. Teraz mamy na koncie jeden punkt, dzięki czemu zachowujemy do końca szansę wyjścia z grupy - podkreślił selekcjoner.

Pauza SzczęsnegoW odróżnieniu od Rosjan Polaków czeka co najmniej jedna ważna zmiana w składzie drużyny. Na bramce Wojciecha Szczęsnego, który otrzymał czerwoną kartkę po faulu na zawodniku Grecji, zastąpi Przemysław Tytoń. Rezerwowy bramkarz zdążył się już wykazać stalowymi nerwami, gdy bronił strzału karnego podyktowanego po faulu Szczęsnego na Dimitrisosie Salpingidisie. Po szczęśliwej obronie Tytonia okrzyknięto "bohaterem narodowym".

Mecz "o wszystko"?Piłkarze reprezentacji Rosji mogą już po wtorkowym meczu z Polską w Warszawie zapewnić sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Biało-czerwonym ewentualna porażka nie przekreśli szans na wyjście z grupy, ale drastycznie je ograniczy. Już przed rozpoczęciem turnieju Rosjanie byli uznawani za faworyta grupy A. Mecze pierwszej kolejki potwierdziły te przewidywania.

W sobotę Gawor spotkała się z dziesięcioma przedstawicielami kibiców rosyjskich. - Zgodnie z prośbą, którą skierowali do nas ci kibice, zapytaliśmy, w czym możemy pomóc, co zamierzają. Oznajmili nam, że chcą grupowo przejść na Stadion Narodowy. (...) Nie widzieliśmy żadnych problemów w takim przejściu - powiedziała.- Oczywiście pytałam ich, co jest celem tego przemarszu, czy to będzie miało jakieś elementy albo podtekst polityczny. Przekonywali nas, że grupa kibiców pójdzie na stadion świętować święto piłki nożnej. Będą mieli jakieś gwizdki, bębny - dodała.Jak podkreśliła, kibice rosyjscy zostali przez nią uczuleni, żeby nie naruszali przepisów prawa. - W przypadku, gdyby tak się stało, spotkają się z interwencją policji.

Polska: Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Kamil Grosicki (Maciej Rybus) - Ludovic Obraniak (Dariusz Dudka) - Robert Lewandowski.Rosja: Wiaczesław Małafiejew - Aleksandr Aniukow, Siergiej Ignaszewicz, Aleksiej Bierezucki, Jurij Żyrkow - Roman Szyrokow, Igor Denisow, Konstantin Zyrianow - Alan Dzagojew, Andriej Arszawin, Aleksandr Kierżakow.Sędzia: Wolfgang Stark (Niemcy). Bilans meczów Polska - Rosja (d. ZSRR): 17 meczów - 4 zwycięstwa Polski, 4 remisy, 9 porażek. Bramki: 14-30.Miejsce w rankingu FIFA: Polska - 62., Rosja - 13.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24

ktom/fac/as