Tak będą wyglądały nowe bilety. W sprzedaży od poniedziałku

Warszawa

Zarząd Transportu MiejskiegoWzór nowych biletów ZTM

Ósmego kwietnia zmieni się wzór graficzny biletów kartonikowych, obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. Stare bilety wciąż będą ważne.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, "nowe są wszystkie rodzaje biletów kartonikowych, od 20-minutowego po 3-dniowy, a także bilet weekendowy i wejściówki do metra".

Na biletach znajdować się będzie cena, nazwa po polsku i angielsku, a także informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują. Poza tym pojawi się na nich logo Warszawskiego Transportu Publicznego, czyli stylizowana litera "t", kształtem przypominająca warszawską Syrenkę - i to właśnie ze względu na wprowadzenie tego znaku konieczna jest zmiana wyglądu biletów.

Wzór nowych biletów ZTM
Zarząd Transportu Miejskiego

Konkretny kolor dla konkretnego biletu

Nowe bilety będą zróżnicowane kolorystycznie, na przykład 20-minutowe mają kolor czerwony, 75-minutowe jednorazowe przesiadkowe - zielony, a dobowe są niebieskie. Bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla konkretnego rodzaju biletu.

Już pierwszego dnia kiedy nowe bilety zostaną wprowadzone do obiegu, będzie można je kupić w Punktach Obsługi Pasażerów. W innych miejscach, takich jak saloniki prasowe, czy kioski będą pojawiać się one stopniowo, w miarę wyczerpywania się biletów ze starym wzorem.

Kartoniki z dotychczasowym wzorem w dalszym ciągu zachowują swoją ważność, aż do wyczerpania zapasów.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o ruszeniu funkcjonowania biletu metropolitarnego.

Start biletu metropolitalnegoTVN24
wideo 2/3

ab/r