Tajemnicze zejście w Jerozolimskich. Dokąd prowadzi?

Najnowsze

Andrzej Rejnson / tvnwarszawa.plZejście w Al. Jerozolimskich

Zejście, obudowane jasnobłękitnymi taflami szkła, stanęło w Al. Jerozolimskich po stronie Domu Partii. Na razie zostało zastawione barierkami. Dokąd będzie prowadziło?

- To jest zejście do 3-kondygnacyjnego garażu podziemnego, który jest w trakcie budowy pomiędzy Domem Partii a Alejami. Obok znajdzie się wjazd do niego – poinformowało najpierw biuro prasowe Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat" (dawnego Domu Partii), które realizuje inwestycję.

Po godz. 12 jego przedstawiciele podali jednak, że się pomylili, a daszek nie jest częścią tej inwestycji. - Daszek, który powstał na chodniku przy budowie garażu podziemnego, nie jest z nią związany. Niestety nie mamy informacji, kto odpowiada za postawienie wiaty - napisali.

Wyjście z tunelu średnicowego

Kto zatem zbudował daszek? A przede wszystkim - po co? Okazuje się, że za pracami stoją kolejarze, którzy przebudowują w tym miejscu wyjście ewakuacyjne z tunelu średnicowego. - Prowadzimy prace wykończeniowe. Warunki techniczne – między innymi wymiary i wyposażenie - ustaliliśmy ze strażą pożarną. Forma wyjścia została uzgodniona ze służbami miejskimi. Zostanie ono zabezpieczone przed wejściem osób postronnych – wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK.

I dodaje, że przebudowa zakończy się w marcu. - Wyjścia ewakuacyjne z tunelu średnicowego, oznaczenia w tunelu są przez nas monitorowane i są przedmiotem okresowych kontroli. Są to jedne z najważniejszych elementów systemu zapewniającego bezpieczeństwo podczas przejazdu pociągów linią średnicową pod Warszawą – zapewnia Dutkiewicz.

"Nowy Świat 2.0"

Samo Centrum Bankowo-Finansowe i jego okolice zmieniają się. - Projekt obejmuje rewitalizację dziedzińca kompleksu, na którym zostanie zaaranżowana przestrzeń otwarta dla mieszkańców Warszawy oraz modernizację wnętrz biurowych centrum (dawnego Domu Partii). Elementem rozbudowy jest również realizacja nowoczesnego biurowca Nowy Świat 2.0 – wyjaśnia przedstawiciel.

DOWIEDZ SIĘ TEŻ O TAJEMNICACH DOMU PARTII:

ran

Lenin w podziemiach Domu Partii Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Rejnson / tvnwarszawa.pl