Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tą drogą rowerzyści z Grochowa wjadą na most Łazienkowski

Warszawa

ZDMNowa ścieżka rowerowa na Al. Stanów Zjednoczonych

Ma 2,5 kilometra długości, a jej budowa ciągnęła się od 2015 roku. Zarząd Dróg Miejskich oddał do użytku trasę rowerową wzdłuż Al. Stanów Zjednoczonych.

Nowa trasa połączy Grochów z centrum miasta. Nie stanie się to jednak od razu - wygodne połączenie będzie gotowe dopiero, gdy pod odbudowanym po pożarze mostem Łazienkowskim uda się zbudować kładki dla rowerów.

Na razie jest więc tylko przedsmak, ale rowerzyści nie powinni narzekać: droga jest asfaltowa, oddzielona pasem zieleni zarówno od jezdni, jak i do chodników. Wzdłuż pojawiły się też stojaki dla rowerów.

Nowe podjazdy i drzewa

Zmiany odczują również pasażerowie komunikacji, przy okazji wyremontowano bowiem 8 przystanków. Zlikwidowano bariery, poszerzono przystanki i odnowiono perony. Najwięcej zyskają podróżni wsiadający na Przyczółku Grochowskim - znajdujące się tam schody zastąpiły łagodne nachylone podjazdy. To ułatwi dojście do przystanku osobom niepełnosprawnym.

Przy budowie wycięto 37 starych topól, ale za to posadzono 254 nowe drzewa. Pojawiły się wzdłuż ogródków działkowych, a także na Saskiej Kępie, przy ekranach akustycznych trasy Łazienkowskiej. Z kolei odcinek od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Poligonowej ozdabiać będzie 7 tyś krzewów i 340 sadzonek pnączy.

md/r