Szykują się do rozbiórki Universamu

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPrace przy Universamie

Uwagę mieszkańców przykuwają prace prowadzone przy Universamie. Jak zapewnia inwestor, to nie jest jednak rozbiórka budynku, a dopiero przygotowanie do właściwych robót. Wyjaśnia także, co stanie się z neonami, które znajdują się na budynku.

Prace przy Universamie toczą się na dziedzińcu. – Robotnicy montują pawilon. Będzie służył jako zaplecze do dalszych prac – relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak zapewnia firma Dantex, która w tym miejscu chce postawić nowy budynek, to jest przygotowanie do inwestycji.

- Wykonaliśmy biuro obsługi inwestycji, ale to nie jest jeszcze etap rozbiórki, nie planujemy jej w tym roku - zapewnia Przemysław Kaźmierczak, dyrektor projektu z firmy Dantex. - Prawdopodobnie rozpocznie się ona przed wiosną 2016 roku, a później przyjdzie czas na samą budowę - dodaje.

Zachowają neony

Dantex informuje również o zmianach, jakie czekają mieszkańców w związku z pracami. - Podczas trwania inwestycji nie będziemy powodować utrudnień w ruchu na ulicy Męcińskiej. Transport będzie prowadzony od strony ronda Wiatraczna - zaznacza Kaźmierczak.

I dodaje, że pod koniec budowy deweloper wykona na swój koszt remont całej ul. Męcińskiej - będą nowe nawierzchnie. Przebieg ulicy ma pozostać niezmieniony.

Inwestor wypowiada się też o przyszłości bazarku, który przylega bezpośrednio do Universamu. - Pozostanie w prawie identycznym kształcie. Będzie jedynie wydzielony ciąg pieszy pomiędzy Męcińską a pętlą autobusową zgodnie z planem miejscowym. Analogicznie do istniejącego dzisiaj - tłumaczy.

Wiadomo także, co inwestor chce zrobić z neonami. - Neony Praga Południe oraz Społem odrestaurujemy i zamontujemy na elewacji nowego budynku. To samo stanie się z jednym z napisów Universam "Grochów", a pozostałe dwa przekażemy, do któregoś z muzeów - wylicza Kaźmierczak.

Do końca 2017 roku

W miejscu Universamu Grochów ma ruszyć budowa 17-piętrowego wieżowca z galerią handlową. To wspólny projekt spółki Dantex i Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Praga Południe "Społem", która do tej pory gospodarowała przy rondzie Wiatraczna. Budowa ma się zakończyć do końca 2017 roku.

Tak ma wyglądać nowy budynek przy rondzie Wiatraczna
materiały inwestora

ran/sk