Szykują plaże nad Wisłą

Warszawa

| Getty Imagesfot. TVN Warszawa

- Wyrównujemy i sprzątamy plaże po praskiej stronie. Ostateczny lifting czeka je przed sezonem majowym – zapowiada w "Witaj Warszawo" Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza do spraw Wisły.

Przygotowania do lata zaczęły się już zimą. - Wycięto 11 hektarów krzeków i drzew po praskiej stronie Wisły. Te prace miały priorytet przeciwpodziowy, ale mają też pozytywny skutek uboczny. Powstał szeroki pas plaż po praskiej stronie i 10- kilometrowa ścieżka rekreacyjna wijąca się nad Wisłą. Ścieżka łączy cały pas nadwiślański od mostu Łazienkowskiego do mostu Grota- Roweckiego- mówi Piwowarski.

Jest utwardzona i zabezpieczona przed podmywaniem, urzędnicy chcieliby aby stała się popularnym miejscem do joggingu.

Po przejściu fali wezbraniowej na Wiśle(spodziewana jest pod koniec marca) urzędnicy planują ostatanie porządki na plażach.

Plażowanie na święto Wisły

Otwarcie ścieżki rekeracyjnej i nadwiślańskich plaż zaplanowano na 21 i 22 maja, wtedy Warszawa będzie obchodziła dwa święta: Wisły i Saskiej Kępy. - Jest idea aby je połączyć i aby przy wykorzystaniu łodzi i promów uczestnicy zabawy mogli się przemieszczać między dwoma stronami miasta - przybliża szczęgóły Piwowarski.

W nadchodzącym sezonie warszawiacy będą mieli do dyspozycji trzy miejsca do plażowania: na wysokości Saskiej Kępy, Zamku Królewskiego oraz przy Stadionie Narodowym.