Szwajcarskie trio zagra z amerykańskim saksofonistą

Warszawa

mat. organizatoraFragment koncertu Vein

Szwajcarskie trio Vein wraz gościem specjalnym - amerykańskim saksofonistą Rickiem Margitzą wstąpi w środę Centrum Łowicka. W programie usłyszymy utwory między innymi utwory Ravela z najnowszej płyty zespołu. Ciekawostką jest fakt, że kontrabasista zagra na instrumencie pamiętającym czasy francuskiego kompozytor.

Vein to jeden z popularniejszych w Europie jazzowych bandów rodem ze Szwajcarii. "Założeniem ich muzyki, to możliwe największe zrównoważenie trzech instrumentalnych głosów – zaczynając od kompozycji i aranżacji, aż do rozpracowywania partii solowych, przydzielonych każdemu z trzech muzyków" – czytamy w materiałach prasowych. W środę równowagę trio artystycznie urozmaici Rick Margitza, amerykański saksofonista tenorowy i kompozytor, sięgając w swoich kompozycjach do cygańskich korzeni.

Trio Vein istnieje od 2006 roku. Ma na swoim koncie dziesięć albumów autorskich, kilkaset koncertów na czterech kontynentach (w ponad 40 krajach) oraz współpracę ze znakomitymi amerykańskimi saksofonistami Davem Liebmanem i Gregiem Osbym. Z okazji 10-lecia muzycy nagrali album "Vein plays Ravel", kolejny raz wkraczając na nowe dla siebie muzyczne terytorium.

Vein fet. Rick MargitzaCentrum Łowicka, ul. Łowicka 2115 listopada, godz. 19