Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Szukali jej 17 listami gończymi i 59 nakazami zatrzymania

Warszawa

kspPolicjanci zatrzymali 26-latkę

Mokotowscy policjanci zatrzymali kobietę, za którą sądy i prokuratura wystawiły 17 listów gończych i 59 nakazów zatrzymania. 26-latka unikała odbycia kary więzienia za szereg oszustw, wkrótce usłyszy też kolejne zarzuty.

Kobieta ukrywała się, ponieważ kilkukrotnie sąd skazał ją na karę bezwzględnego więzienia za oszustwa. Dodatkowo, jak podaje policja, w toku jest jeszcze kilkanaście spraw o podobnym charakterze.

26-latka miała działać głównie w internecie. "Na portalach internetowych zamieszczała różnego rodzaju przedmioty po atrakcyjnych cenach. Pobierała pieniądze od zainteresowanych i nigdy nie wysyłała towaru" - wyjaśniają policjanci.

Funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, namierzyli Agatę B. w podwarszawskim Błoniu. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu jej przyjaciółki.

"Była bardzo zaskoczona. Nie miała jednak innego wyjścia, jak tylko pojechać z kryminalnymi" - dodają.

Po przesłuchaniu Agata B. trafiła do aresztu śledczego. Wkrótce zostaną jej postawione kolejne zarzuty związane z oszustwami. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

kk/gp