Szukają zaginionego skuterzysty. Patrole na Wiśle i na brzegu

[object Object]
Poszukiwania na WiśleTVN24
wideo 2/3

Na Wiśle i wzdłuż praskiego brzegu policjanci poszukują mężczyzny, który w niedzielę wypadł ze skutera. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna nie był przygotowany do jazdy pojazdem po rzece. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z drona pokazujące dotychczasowe poszukiwania.

- Obecnie policja poszukuje mężczyzny, który wczoraj wypadł ze skutera w trakcie przejażdżki - powiedziała w poniedziałek rano reporterowi TVN24 Kinga Czerwińska z Komisariatu Rzecznego Policji.

"Żadnej pianki"

Rzekę patrolują dwie łodzie w kierunku nurtu. Prowadzone są też działania na lądzie. Dwa patrole przeszukują tereny po praskiej stronie Wisły.

Poszukiwania trwają od niedzieli, wtedy do policji dotarło zgłoszenie o zdarzeniu. Jak pisaliśmy, służby otrzymały informację o godzinie 14.10. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna wypłynął na skuterze z okolic mostu Poniatowskiego.

- Prawdopodobnie nie przygotowany do takiej przejażdżki na wodzie. Z relacji świadków wiemy, że był przygotowany jak do spaceru: jeansy, kurtka, żadnej pianki, kamizelki asekuracyjnej, czegokolwiek, co mogłoby mu w trakcie pływania pomóc - mówi Czerwińska.

Z relacji świadków wynika, że na wysokości plaży przy zoo wyleciał ze skutera w górę i wpadł do wody. - Podejrzewamy, że najechał na jakąś przeszkodę - zaznacza policjantka.

Relacja świadka

O zdarzeniu pierwszy poinformował nas pan Daniel, który skontaktował się z Kontaktem 24. Czytelnik twierdzi, że był świadkiem wypadku i widział, jak kierujący skuterem z niego spada.

ran/pm

Pozostałe wiadomości