Szukają wykonawcy kolejnego odcinka autostrady A2

GDDKiASzukają wykonawcy nowego odcinka autostrady

Drogowcy ogłosili kolejny przetarg - tym razem na projekt i budowę odcinka autostrady A2 na wschód od stolicy. Nowa droga ma połączyć węzeł Lubelska z obwodnicą Mińska Mazowieckiego.

Fragment na który ogłoszono przetarg zaczyna się na węźle Lubelska w miejscowości Majdan, na którego budowę ogłoszono osobny przetarg. Potem biegnie do miejscowości Stary Konik, gdzie przetnie krajową „dwójkę”. Tutaj zbudowany zostanie również węzeł. Dalej droga pobiegnie na północ od DK 2 i połączy się z początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj. Wybrani wykonawcy będą musieli uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty, pozwalające zarówno na budowę autostrady, jak i na jej późniejsze użytkowanie.

Dwa etapy

Inwestycja została podzielone na dwa zadania. Pierwsze - od węzła Lubelska do węzła Konik, o długości prawie 6 kilometrów i drugie - połączenie węzła Konik z początkiem obwodnicy Mińska. Ta droga będzie miała długość 9 km.

GDDKiA liczy, że prace projektowe i budowlane potrwają 34 miesiące, dla każdego zadania, od dnia podpisania umowy. Drogowcy czekają na oferty do 12 listopada.

Autostrada A2 zaczyna się przy przejściu granicznym między Niemcami a Polską w Świecku, dalej łączy Poznań, Łódź i Warszawę. Na wschód od stolicy autostrada A2 ma przebiegać aż do przejścia granicznego w Kukurykach, z Białorusią (niedaleko Terespola).

Tędy ma przebiegać nowa autostrada:

Przebieg autostrady A2 ze stolicy do Mińska Maz.tvnwarszawa.pl

jb/r

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości