Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Szukają chętnych do budowy nowej hali przy Banacha

Warszawa

fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.plBazar przy Banacha

Ruszyły poszukiwania firmy, która wybuduje halę targową w miejscu bazaru przy Banacha. Oprócz hali powstanie również garaż podziemny i plac targowy. Całość ma być gotowa w grudniu przyszłego roku.

Firma, która wygra ogłoszony we wtorek przetarg, wybuduje halę z garażem podziemnym oraz placem targowym. Przygotowania do budowy mają się zacząć jesienią. Całość ma być gotowa do 31 grudnia 2013 roku.

Na początku lipca kupcy z zieleniaka przenieśli się do tymczasowych pawilonów postawionych nieopodal istniejącej hali. Na potrzeby handlarzy miasto kupiło 50 pawilonów.

Po wybudowaniu nowej hali pawilony zostaną przeniesione w inne miejsce. Na razie nie wiadomo, gdzie.

Miał być TBS

Zieleniak to tylko fragment ochockiego bazaru. Część położona u zbiegu Grójeckiej i Banacha na razie będzie funkcjonowała bez zmian (miał tu powstać TBS, jednak pomysł został zawieszony). Podobnie hale Banacha. Obecnie toczy się w sądzie spór o uregulowanie własności gruntu, na którym stoją. Do czasu rozstrzygnięcia handel będzie się tu odbywał bez zmian.

bf/roody