Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

"Sztuczne słońce" w Warszawie

Warszawa

mat. inwestoraSłońce na wieżowcu

Na elewacji 155-metrowego wieżowca u zbiegu Jana Pawła II i Grzybowskiej pojawiła się ciekawa instalacja. Fasadę przysłonięto tak, że zapalone światła na ostatnich piętrach budynku tworzą kształtem tarczę słoneczną. – Ma to za zadanie dodawać pozytywnej energii i symbolicznie wydłużyć mieszkańcom Warszawy krótkie, zimowe dni – tłumaczy inwestor budynku.

Instalacja pojawiła się na fasadzie powstające biurowca Q22 u zbiegu Jana Pawła II i Grzybowskiej, w miejscu dawnego hotelu.

Elewację budynku przykryto w taki sposób, że zapalone światła na ostatnich kondygnacjach przypominają tarczę Słońca.

Odpowiedź na "blue monday"

Jak tłumaczy deweloper i inwestor wieżowca Echo Investment, to odpowiedź na tzw. blue monday - według socjologów i psychologów to najbardziej depresyjny dzień roku, który przypadał w miniony poniedziałek.

- Chcieliśmy podzielić się pozytywnym przesłaniem i wywołać uśmiech na twarzach mieszkańców Warszawy, w dniu, w którym szczególnie im tego potrzeba – mówi Justyna Czernikiewicz, przedstawicielka dewelopera. Sztuczne „słońce” ma świecić codziennie między godz. 16 a 22, wydłużając symbolicznie styczniowe dni.

Sztuczne "słońce" wzbudziło też zainteresowanie czytelników portalu Kontakt24.pl.

jb/sk