Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Szpetna skrzynka zniknęła z chodnika

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plTu stała skrzynka

Jeszcze kilka dni temu niechcianą skrzynką energetyczną z Noakowskiego przerzucały się Zarząd Terenów Publicznych i firma RWE. Niemal dwa miesiące po zakończeniu remontu, urządzenie zostało usunięte.

Skrzynka energetyczna ocalała, mimo przeprowadzonego podczas wakacji generalnego remontu całej ulicy. Dlaczego nie skorzystano z tej okazji, aby usunąć feralny obiekt lub chociaż przesunąć go w mniej eksponowane miejsce? Dopytywaliśmy o to inwestora, czyli Zarząd Terenów Publicznych, oraz właściciela skrzynki – firmę RWE.ZTP przekonywało, że już we wrześniu poprosiło RWE o podjęcie działań, a po naszej interwencji przesłało kolejny monit. Z kolei RWE argumentowało, że temat jest świeży, ale nada mu "właściwy tryb postępowania".

Po publikacji tekstu jeden z internautów poinformował nas, że skrzynka została usunięta. Potwierdził to nasz reporter, który udał się na miejsce. Skrzynka zniknęła.

bako/roody