Szkoły rodzenia także dla płacących podatki

Warszawa

| IAR,News of the Worldfot. TVN Warszawa

W czwartek radni przegłosowali nowe kryteria przyznawania świadczeń dla kobiet w ciąży. Jest szansa, że bezpłatny dostęp do szkół rodzenia i badań prenatalnych otrzymają je również kobiety płacące w stolicy podatki.

Do 10 grudnia kobiety, które pracowały w stolicy, mogły liczyć na stuprocentowe dofinansowanie szkół rodzenia (koszt ok. 500-600 zł). Od nowego roku na takie świadczenia mogą liczyć tylko osoby zameldowane na terenie Warszawy.

Radni chcą rozszerzyć uchwałę

Po naszym tekście na forum tvnwarszawa.pl wiele osób sugerowało, że takie rozwiązanie powinno być rozszerzone o świadczenia dla kobiet, które płacą w Warszawie podatki. Wiele mieszkanek stolicy rozlicza się w tutejszych urzędach skarbowych, ale nie ma w Warszawie zameldowania, bo na przykład tylko wynajmuje tu mieszkanie.

– Takie kobiety też powinny otrzymywać dofinansowanie – apelowała na sesji rady Warszawy Ligia Krajewska, radna PO. Żeby zachować ciągłość umów, trzeba było przegłosować uchwałę w starym brzmieniu. Jednak radni z komisji zdrowia ustalili, że będą pracować nad rozszerzeniem przepisów właśnie o osoby płacące w stolicy podatki.

mjc/mz