Szkółki "Barcy" w czterech dzielnicach

Warszawa

fot

W czterech dzielnicach będą odbywały się zajęcia pierwszej w Europie szkółki piłkarskiej FC Barcelony – zdradził w TVN24 dyrektor stołecznego biura sportu.

Wisław Wilczyński, dyrektor biura sportu, powiedział na antenie TVN24, że młodzi piłkarze będą trenować na boiskach na terenie Pragi Północ, Bemowie, Ursynowie i Białołęce.

Młodzi piłkarze będą mogli szlifować swoje umiejętności na boiskach przy ul. Picassa, Kawęczyńskiej, Obrońców Tobruku i Dembowskiego. Cel jest jeden: przekazani filozofii gry klubu z Katalonii.

Najlepsi trafią do Hiszpanii

Wszyscy, którzy będą chcieli korzystać ze szkółki, będą musieli zarejestrować się na stronie www.fcbescola.pl, która wystartuje jeszcze dzisiaj. Później czekają ich spotkania z trenerami.

Trenować będą mogły dzieci w wieku 6-12 lat. Na jednego trenera ma przypadać 15 młodych piłkarzy. Najlepsi zawodnicy z tej szkoły będą mieli szansę kontynuowania swej kariery na Półwyspie Iberyjskim w ramach systemu opracowanego przez FC Barcelona.

Pierwsza w Europie

Warszawska szkoła będzie pierwszym takim przedsięwzięciem Barcelony na terenie Europy. Z 13 otwartych do tej pory piłkarskich akademii klubu sześć działa w Meksyku, dwie w Egipcie, po jednej w Kuwejcie, Dubaju, Hongkongu, Japonii i Peru.

bf/mz