Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Szkoła na Kabatach będzie mniejsza niż planowano

Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plTu powstanie szkoła

Nie udało się odkupić gruntu od dewelopera, więc szkoła na Kabatach będzie mniejsza niż pierwotnie zakładano. Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczną placówki.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała właśnie rozporządzenie, które umożliwia ogłoszenie konkursu. Pula na nagrody i wyróżnienia wyniesie 80 tysięcy złotych. Zwycięzcy dostaną też zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

- Jest to jedna z tych "niemożliwych" spraw, o których do tej pory tylko się mówiło, które wreszcie doczekały się realizacji. Podobnie było z budową Dzielnicowego Ośrodka Kultury czy uruchomieniem komunikacji na ul. Baletowej. Dzieci z Ursynowa, szczególnie z rejonu Kabat, zyskają nowe miejsca, tak potrzebne w związku z wprowadzoną reformą oświaty – chwali się, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym, burmistrz Robert Kempa.

Będzie, ale mniejsza

O tym, że u zbiegu ul. Iwanowa-Szajnowicza i Zaruby ma powstać szkoła z przedszkolem wiadomo od dawna. Zostało to uwzględnione w planie miejscowym uchwalonym w 2008 roku. Ale część liczącego 1,7 hektara terenu zarezerwowanego pod funkcję oświatową nie należała do miasta.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE

We wrześniu, w miejscu, gdzie miał powstać budynek, nagle wyrósł płot dewelopera. Część ursynowian pogodziła się już z tym, że placówka nie powstanie. Dzielnica próbowała ratować sytuację decydując się na budowę szkoły, ale mniejszej.

- Nigdy nikt nie powiedział wprost ile uczniów miałaby pomieścić placówka na Kabatach, więc ciężko mówić o różnicy. Jednym z naszych warunków będzie przygotowanie takiej koncepcji, która umożliwi rozbudowanie szkoły w przyszłości. Na razie konkurs będzie dotyczył działek, które należą do nas - wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Kempa.

Burmistrz wciąż liczy na możliwość rozbudowy szkoły i przedszkola na południe - w kierunku Lasu Kabackiego, ale wydaje się to mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że to teren należący do firmy Longbridge. Deweloper dostał już pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego w tym miejscu. Urzędnicy wiążą nadzieję, z tym, że prace wciąż nie ruszyły. Dlatego negocjują wymianę gruntów.

Odchudzony kompleks powstanie do 2019 roku.

Tu ma powstać szkoła na Kabatach
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

kz/b