Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

"Szkatuła" czy "Messi"? Gangster gwiazdą LKS Pniewy

Warszawa

| Twitter/Jeffco Sherifffot. KSP

Przed kilkoma dniami policja pochwaliła się, że zatrzymała jednego z najbardziej poszukiwanych polskich gangsterów - Rafała S. ps. "Szkatuła". Tymczasem jak podaje "Super Express" gangster był gwiazdą lokalnego futbolu. Pod zmienionym nazwiskiem, jako Andrzej P. grał w klubie LKS Pniewy.

Był najbardziej poszukiwanym przestępcą w kraju. Przez lata był nieuchwytny. Za jego głowę wyznaczono 20 tys. zł nagrody. Od grudnia 2010 roku specjalna grupa pościgowa szukała tylko jego. Rafał S. ps. "Szkatuła" wpadł w ręce policji pod Warszawą.

Zatrzymany w piątek gangster przebywał w okolicach Piaseczna i Grójca. Zaledwie kilkanaście kilometrów od Warszawy. Jak pisze "SE" w Pniewach wiódł zdrowe i spokojne życie sportowca. Grał w meczach podrzędnej ligi B. Kolegom z boiska przedstawił się jako Andrzej, wszyscy wołali na niego Messi.

Przyjeżdżał szarą skodą fabią, taką, w jakiej zatrzymała go policja. Jak twierdzą w rozmowie z dziennikarzami "SE", gangster był miły i towarzyski, ponad to miał talent do piłki.

Kadra LKS Pniewy fot
Kadra LKS Pniewy fot. lkspniewy.futbolowo.pl
| Eurosport

13 zarzutów

Rafał S. był poszukiwany listem gończym m.in. za zlecenie zabójstwa bliskiego współpracownika szefa "mokotowa" Tomasza S. ps. Komandos (został on zastrzelony na stacji benzynowej w Warszawie w 2002 r.).

Właśnie za to zlecenie "Szkatuła" usłyszał pierwszy zarzut. Kolejne 12 zarzutów dotyczy m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. - Dziewięć z nich to zarzuty kradzieży samochodów, a ostatni dotyczy handlu narkotykami - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

as/par