Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Sześć klimatyzowanych pociągów dla SKM-ki

Najnowsze

| EurosportWizualizacja nowego modelu 35WE - fot. Newag

Szybka Kolej Miejska podpisała umowę na leasing sześciu nowoczesnych składów firmy Newag. Ponad stumetrowe, klimatyzowane pojazdy pojawią się w Warszawie w połowie 2012 roku.

Nowe pociągi 35 WE będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, monitroy LCD z przydatnymi informacjami i reklamami oraz system zliczania pasażerów, który dostarczy przewoźnikowi danych o tym ilu pasażerów wsiada i wysiada na poszczególnych stacjach. W każdym składzie znajdą się także kasowniki i biletomaty.

Długie, szybkie i przyjazne

Pojazd będzie miał ponad 110 metrów, z czego przedział pasażerski ok. 92 m. Na tej długości znajdzie się 12 par szerokich drzwi. - Będą to składy jednoprzestrzenne tzn. bez przegród pomiędzy członami – mówi Józef Michalik, dyrektor marketingu firmy Newag.

W każdm składzie przygotowano 218 miejsc siedzących. Łącznie w pociągu zmieści się nie mniej niż 922 pasażerów. Obniżona podłoga dostosowana do wysokości peronu będzie ułatwieniem dla niepełnosprawnych. Nowy pociąg będzie mógł pojechać z predkością 160 km/h.

Przyjadą do lipca 2012

- Kolor będzie taki jaki zażyczył sobie Zarząd Transportu Miejskiego: miks czerwonego i lekko pomarańczowego – zdradza Józef Michalski.

Wartość zamówienia wynosi 163,5 mln zł. Wszystkie pojazdy pojawią się w Warszawie po 16 miesiącach od dnia podpisania umowy, czyli do lipca 2012 r. Pojadą na liniach do Otwocka, Sulejówka i Legionowa.

Poprzedni model 19WE - fot. NewagPoprzedni model 19WE - fot. Newag | Polska i Świat, Polski Alarm Smogowy

bako/ec

Źródło zdjęcia głównego:  | Eurosport