Szersza Wisłostrada przy Trasie AK. Po dwa pasy w każdym kierunku

Warszawa

UMZmiany w ruchu

W sobotę późnym wieczorem otwarta zostanie jezdnia Wisłostrady w kierunku Łomianek w rejonie węzła z Trasą Armii Krajowej, wtedy też zniknie nietypowa organizacja ruchu w tym rejonie.

Od początku lipca jezdnia, którą normalnie jedzie się w kierunku Gdańska jest zamknięta, na drugiej natomiast obowiązuje zmienna organizacja ruchu - liczba pasów w danym kierunku jest zgodna z natężeniem ruchu pojazdów w szczycie porannym i popołudniowym oraz w godzinach powrotów do miasta z wakacyjnych wyjazdów.

Od soboty wieczorem kierowcy będą mogli korzystać już z obydwu jezdni. Będą mieli na nich po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Jak tłumaczy nam Konrad Klimczak z Urzędu Miasta, po zakończeniu remontu Trasy AK, sytuacja na tym odcinku Wisłostrady wróci do stanu sprzed lipca, czyli kierowcy będą mieli dostępne po trzy pasy w obu kierunkach.

Otworzą zjazdy z Trasy AK

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 9 na 10 sierpnia) planowane jest też udostępnienie kierowcom części wyremontowanej jezdni Trasy AK w stronę Wisły pomiędzy ul. Powązkowską i Wisłostradą.

Jadący w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego będą mogli skorzystać z jednego pasa. Dwa dodatkowe pasy, tak jak dotychczas, będą mieli na jezdni północnej. Jednocześnie otwarte zostaną dwie estakady zjazdowe na węźle Wisłostrada z Trasy AK w kierunku centrum oraz w stronę Gdańska, a także zjazd przed węzłem z ul. W. Broniewskiego.

Przebudowują Trasę AK

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK, czy też budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r.

TAK WYGLĄDA RUCH NA ZWĘŻONYM ODCINKU WISŁOSTRADY:

Zmiany na Wisłostradzie
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ep