WYBORY 2019
  • PKW podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu.
  • W Warszawie KO dostała 42,05 %, PiS - 27,49 %, SLD - 18,19 %, Konfederacja - 7,51 %, PSL - 4,75 %.
  • Frekwencja wyniosła 77,07 % uprawnionych.

Szef wykonawcy stadionu wkracza do gry

Warszawa

| Fakty TVNfot. NCS/Krystian Trela

Negocjacje w sprawie Narodowego przenoszą się na wyższy szczebel. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, do Warszawy przyleciał właśnie Karsten Hell, prezes Alpine Bau Deutschland. Ma uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami NCS w sprawie niedoróbek przy budowie Stadionu Narodowego.

Do tej pory wykonawcę w rozmowach z NCS reprezentował dyrektor polskiego przedstawiciela spółki, Juliusz Sikora.

Wizytę Hella trzeba uznać, za sytuację wyjątkową, bo to tej pory w Warszawie pojawił się tylko raz, w celach reprezentacyjnych, przy wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Stadionu.

Rzeczniczka Alpine Bau nie chciała oficjalnie potwierdzić informacji o przyjeździe prezesa.

Problemy Narodowego

Alpine Bau prowadzi wzmożone rozmowy z NCS od momentu, gdy wykryto wadę schodów kaskadowych na Stadionie Narodowym. O tym, że taki wpis pojawił się w dzienniku budowy informował 24 maja Kontakt24.

Wkrótce okazało się, że źle wykonane schody to nie jedyny problem Narodowego. Na termin jego oddania mogą też wpłynąć nieporozumienia związane z wyborem rodzaju murawy, opisane przez "Dziennik Gazetę Prawną" błędy w projektach instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz przeciekające trybuny.

W środę Narodowe Centrum Sportu wezwało Konsorcjum Alpine-Hydrobudowa-PBG do usunięcia w ciągu najbliższych 14 dni niedoróbek na stadionie.

Obejrzyj niedoróbki na Stadionie Narodowym

NCS zagroził nawet odstąpieniem od umowy. - Skorzystaliśmy z ostatecznego środka przewidzianego w umowie, wezwaliśmy do natychmiastowego naprawienia stwierdzonych wad. Jeżeli konsorcjum nadal nie będzie reagować, będziemy mieć prawo odstąpienia od umowy – powiedział w środę Rafał Kapler, Prezes Zarządu NSC.

PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE NCS

W odpowiedzi Generalny Wykonawca (Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa – PBG) oznajmił, że nie będzie komentował oświadczenie wspomnianego oświadczenia do czasu zakończenia swoich negocjacji z NCS.

PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE WYKONAWCY

par