Szef PSL: wystawimy swojego kandydata w Warszawie

Warszawa

Władysław Kosiniak-Kamysz o kandydacieTVN24
wideo 2/2

Władysław Kasiniak-Kamysz zapowiedział w "Jeden na jeden", że Polskie Stronnictwo Ludowe wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Warszawy.

O tę sprawę szef PSL był pytany w internetowej dogrywce programu "Jeden na jeden".

"Miałkość kandydatów"

- Prowadziliśmy głęboką dyskusję na ten temat, zastanawialiśmy się, czy wesprzeć jakiegoś kandydata, czy wystawić własnego. Tak – Polskie Stronnictwo Ludowe wystawi swojego kandydata w wyborach w Warszawie – powiedział Kosiniak Kamysz.

- Widząc miałkość kandydatów, którzy dzisiaj okładają się maczugami, ścigają się na eventy. Nie ma poważnej dyskusji o Warszawie. Kampania warszawska bardzo ogniskuje – stwierdził.

- Gdybyśmy nie mieli dzisiaj kandydata, to też znikamy z debaty o wyborach samorządowych. Najwięcej informacji o samorządzie, to jest informacja o kampanii warszawskiej – przekonywał

Prowadzący program Bogdan Rymanowski, dopytywał, czy kandydatem będzie Jakub Stefaniak. - A to już zobaczymy. Są bardzo ciekawe jeszcze propozycje, trochę może spoza PSLu. Oczywiście Jakub Stefaniak ma wielką determinację. Żeby zwyciężać, to trzeba chcieć - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

I podkreślił, że Stefaniak, to jeden z jego najbliższych współpracowników.

Wybory jesienią

Dotychczas start w wyborach ogłosili Rafał Trzaskowski (PO popierany przez Nowoczesną), Patryk Jaki (Zjednoczona Prawica), a także były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

ran,PAP/mś