Szef "Palucha" poszukiwany

Warszawa

Maciej Wężyk /tvnwarszawa"Paluch" szuka nowego dyrektora (zdj. ilustracyjne)

Schronisko "Na Paluchu" szuka nowego dyrektora. Aby nim zostać należy przedstawić swój pomysł na rozwój schroniska oraz pochwalić się doświadczeniem i niezbędnym wykształceniem. Wnioski można składać do 15 lutego.

Do głównych zadań nowego dyrektora będzie należeć planowanie i kierowanie pracami jednostki, zapewnienie jak najlepszej opieki zwierzętom oraz współpraca z wolontariuszami i organizacjami pozarządowymi. Szef będzie musiał również sporządzać roczne plany finansowe placówki oraz składać sprawozdania z jej realizacji.

Aby zarządzać schroniskiem, należy mieć minimum 5-letni staż pracy, minimum 2-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania ludźmi, obywatelstwo polskie oraz być niekaralnym. Dodatkowym wymogiem jest wykształcenie wyższe II stopnia o kierunku zarządzanie z zakresu nauk o zwierzętach. Przydatna będzie komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Na razie rządzi zastępca

Kandydaci na przyszłego dyrektora "Palucha" muszą dostarczyć między innymi CV z ręcznym podpisem, list motywacyjny oraz pisemną koncepcję funkcjonowania i rozwoju schroniska. Osoby zainteresowane powinny składać dokumenty do 15 lutego.

Przypomnijmy, że poprzednia dyrektor Wanda Dejnarowicz ustąpiła ze stanowiska 17 lutego 2015. "Paluchem” zarządzała od 25 czerwca 2003 roku. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora placówki, obowiązki szefa pełnił dotychczasowy zastępca, Henryk Strzelczyk.

Pod koniec listopada pisaliśmy, że ze schroniska uprowadzono psa. Odnalazł się na początku grudnia. Zobacz nagranie z kradzieży:

Zdarzenie nagrała kamera monitoringu
Schroniska dla zwierząt Na Paluchu

ło/b