Szczyt NATO i zakaz parkowania. Odholowano już 487 pojazdów

Warszawa

Łukasz Wieczorek, TVN 24Straż odholowała 247 pojazdów

Mimo zakazu parkowania, wielu warszawiaków zostawia swoje auta w niedozwolonych miejscach. Strażnicy miejscy muszą interweniować. Od środowego wieczora odholowano 487 pojazdów. Utrudnienia z parkowaniem powinny się skończyć w sobotę o godz. 20. 00.

Szczyt NATO w Warszawie niektórzy zapamiętają na długo i to wcale nie dlatego, że jest wydarzenie wielkiej rangi.

- Od środy od godz. 22.00 do soboty do godz. 15.00 odholowaliśmy blisko 487 samochodów. Apelujemy do mieszkańców aby nie zostawiali pojazdów w miejscach niedozwolonych - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

I przypomina, że tylko do czwartku - do godz. 15.00 strażnicy miejscy interweniowali w 247 przypadkach.

Nie ma taryfy ulgowej

Pojazdy zostają odholowywane na parkingi strzeżone. Strażnicy przypominają, że koszty tej operacji ponoszą właściciele danych samochodów.

Nie brakuje kierowców, którzy są oburzeni decyzją strażników. - My tego nie wprowadziliśmy, tylko miasto - odpowiada jeden z funkcjonariuszy. - Z naszej strony jest tylko mandat w wysokości 100 złotych i jeden punkt karny - dodaje.

Oprócz mandatu trzeba jednak zapłacić też prawie 478 zł za odholowanie i pobyt auta na specjalnym parkingu - 37 zł za dobę.

Samochody trafiają na najbliższy parking strzeżony straży miejskiej.

Przed nieodpowiednim parkowaniem ostrzegał kilka tygodni temu też wiceprezydent miasta Jarosław Jóźwiak. - Nie będzie. Tego wymagają względy bezpieczeństwa - przekonywał.

Gdzie nie zaparkujesz?

Zakazy parkowania obowiązują w centralnych dzielnicach Warszawy. Najwięcej znajdziemy w okolicach Stadionu Narodowego, m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej i Zamoyskiego.

Z zakazami muszą liczyć się też parkujący na Śródmieściu. Nie zostawimy aut na Al. Jerozolimskich, ul. Boleść, Senatorskiej, Wierzbowej, R. Traugutta, Emilii Plater, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Śliskiej, Sosnowej, Nowogrodzkiej, Poznańskiej, Wspólnej, Hożej, T. Chałubińskiego, Kruczej, Królewskiej i Grzybowskiej.

Zmiany dotkną również niektórych ulic Ochoty i Woli. CZYTAJ WIĘCEJ.

Zakazy parkowania dotyczą zarówno miejsc postojowych, jak również zatok i chodników.

Koniec utrudnień w sobotę

Straż Miejska apeluje do wszystkich, aby zwracali szczególną uwagę na znaki drogowe i nie parkowali pojazdów w miejscach objętych zakazami. Przypomina też, że mieszkańcy tych obszarów mogą bezpłatnie parkować swoje pojazdy na innych miejscach niż przypisane do ich abonamentów Strefy Płatnego Parkowania albo całodobowo zostawiać je na parkingach P+R.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, utrudnienia związane z parkowaniem powinny zakończyć się 9 lipca o godzinie 20.00.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH W ZWIĄZKU ZE SZCZYTEM NATO

Utrudnienia podczas szczytu NATO
TVN24

Łukasz Wieczorek/kw/sk